Ekonomi Cezayirden Türkiyeye uluslararası piyasalar için ortak firmalar kuralım teklifi

Cezayir'den Türkiye'ye 'uluslararası piyasalar için ortak firmalar kuralım' teklifi

Cezayir Ticaret Bakanlığı, Türkiye'ye, uluslararası piyasalara girmek amacıyla ortak firmalar kurulması teklifinde bulundu. Cezayir Ticaret Bakanı Kemal Rızzik, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması için tüm şartların hazır olduğunu söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Cezayirden Türkiyeye uluslararası piyasalar için ortak firmalar kuralım teklifi
Cezayir

Cezayir, Afrika Serbest Ticaret Bölgesi'nin açılış hazırlıklarıyla eş zamanlı olduğu bir süreçte Türkiye'ye uluslararası piyasalara girme hedefli ortak firmalar kurulması teklifinde bulundu.

Cezayir Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, "Birçok uluslararası pazara erişim açısından Cezayir-Türk ortak şirketlerinden oluşan firmalar topluluğu kurulması önerisi" yapıldığı kaydedildi.

BAE’den Cezayir’e Türkiye tehdidi
DÜNYA
BAE’den Cezayir’e Türkiye tehdidi

Ticaret Bakanı Kemal Rızzik, Afrika Serbest Ticaret Bölgesi'nin Ocak 2021'de yürürlüğe girmesiyle iki taraf arasındaki ticaret hacminin artırılması için tüm şartların hazır olduğuna işaret etti.

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın başında Cezayir'e düzenlediği ziyaret sırasında yaptığı bir konuşmada iki ülke arasındaki ticaret hacminin 4 milyar dolar civarında seyrettiğini, bunun 5 milyar dolara çıkartılacağını söylemişti.

Cezayir’de FETÖ operasyonu
DÜNYA
Cezayir’de FETÖ operasyonu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.