Ekonomi Bakan Dönmez açıkladı Elektriğe yeni tarife geliyor

Elektrikte yeni tarife geliyor: Yeşil Tarife (YETA)

Bakan Dönmez açıkladı: Elektriğe yeni tarife geliyor

Yenilenebilir enerji kaynaklarında son yıllarda gerçekleştirilen yatırımların ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez beklenen müjdeyi verdi. Bakan Dönmez, Yenilenebilir Tarife olarak bilinen Yeşil Tarife’ye ağustos ayı itibariyle geçileceğini açıkladı.

Haber Merkezi İHA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Yeşil Tarife için tarih verdi.

Bakan Dönmez, sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyen vatandaşlar için geliştirilen Yenilenebilir Tarife olarak bilinen Yeşil Tarife’ye (YETA) ağustos ayı itibariyle geçileceğini açıkladı.

Enerji Bakanı Dönmez Türkiye’nin ilk yerli entegre güneş enerjisi fabrikasını ziyaret etti.

GÜCÜMÜZÜ ENERJİYE ÇEVİRME ZAMANI

Enerji Bakanı Dönmez dün Türkiye’nin ilk yerli entegre güneş enerjisi fabrikasını ziyaret ederek, ''YEKA’larla başlattığımız yenilenebilir enerji dönüşümünde şimdi sıra, yerli AR-GE ve yerli teknolojiyle ürettiğimiz güneş panelleriyle gücümüzü enerjiye çevirme zamanı.'' şeklinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunmuştu.

Enerji Bakanı Dönmez Türkiye’nin ilk yerli entegre güneş enerjisi fabrikasını ziyaret etti.

Türkiye ters köşe yaptı: Ruslar'ın fiyat indirmekten başka şansı yok!​
OYNAT 00:00
Türkiye ters köşe yaptı: Ruslar'ın fiyat indirmekten başka şansı yok!​
Doğal gazda dengeler değişiyor. Rusya'nın en fazla gaz ihraç ettiği ülkelerden biri olan Türkiye, son yıllarda alım oranında ciddi düşüşler gerçekleştiriyor. Öyle ki, Rus gazındaki yüksek fiyattan dolayı alternatif ülkelere yönelinilirken, mart ayında düşüş oranı ise yüzde 70'i aştı. Türkiye'nin doğal gaz tedariğinde uzun süre açık ara birinci olan Rusya'nın zirveyi 4 ülkeye kaptırmasını yorumlayan uzmanlar ise; değişen dengelerin Rus tarafını indirime zorlayacağının altını çiziyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.