|

Fahiş fiyat boykotu başlıyor: Kafe ve restoranlar 20-21 Nisan'da boş kalacak

Kafe ve restoranlarda yiyecek ve içeceklere yapılan fahiş zamlar, gereksiz pahalılık ve porsiyonların küçültülüp kalitenin azaltılması, sosyal medya kullanıcılarına boykottan başka çare bırakmadı. 20-21 Nisan tarihleri için boykot kararı alan kullanıcılar, bu tarihlerde kafe ve restoranlara gitmeyeceklerini açıkladı.

Semih Kara
14:37 - 19/04/2024 Cuma
Yeni Şafak

Yiyecek ve içecek fiyatlarındaki pahalılık sebebiyle sosyal medya üzerinden kampanya başlatan vatandaşlar, 20-21 Nisan günlerinde kafe ve restoranları boykot etme kararı aldı.Gıda fiyatlarına yapılan fahiş zamlar, yiyecek ve içecek fiyatlarındaki gereksiz pahalılık ve dışarıda yemek yemenin getirdiği maddi yük, vatandaşın canına tak etti. Sosyal medya kullanıcıları ise çareyi boykotta buldu.


Sosyal medyadan yapılan çağrıyla birlikte 20-21 Nisan'da tüm kafe ve restoranları boykot etme kararı alındı. On binlerce vatandaşın destek verdiği #FahişYemeğeBOYKOT etiketi, X (Twitter) sosyal medya platformunda Türkiye gündemine oturdu.


Sosyal medyada paylaşılan görsel.

Porsiyonların küçültülerek yiyecek-içecek içeriklerinin kalitesizleştirilmesine tepki gösteren vatandaşlar, fırsatçılık yaparak fahiş fiyat uygulayan esnafa tepki gösteriyor. Tepkilerinin bir yaptırımı olmasını uman vatandaşlar, 20-21 Nisan'da tüm kafe ve restoranları boykot etme kararı aldı.

#Boykot
#Kafe
#Restoran
#Fahiş fiyat artışı
1 ay önce