Ekonomi İflas eden dev şirkete İranlı iş adamından sürpriz teklif

​İflas eden Toys R Us'a İranlı iş adamından sürpriz teklif

İflas eden dev şirkete İranlı iş adamından sürpriz teklif

ABD'de bulunan 735 mağazasını 2 hafta içerisinde tamamen kapatacağını duyurarak iflas bayrağını çeken bir dönemin oyuncak devi Toys R Us için İran asıllı ABD'li milyarder Isaac Larian'dan 675 milyon dolarlık bir teklif geldi. Larian, bu teklifin 200'ün üzerindeki mağaza sayısı için olduğunu belirtti.

Haber Merkezi Diğer
Toys R Us
Toys R Us

MGA Entertainment isminde bir firması bulunan Isaac Larian Toys R Us için verdiği 675 milyon dolarlık teklifin finansmanını şirket bünyesinden bir satın almayla değil kendi parasından ve bankalar ile yatırımcılardan toplayacağı fonla sağlayacak.

Isaac Larian

Larian, yaptığı açıklama "Toys R Us'n likidite sorunu oyuncak sektöründe uzun vadeli bir etkiye sahip ve sektöre zarar verecek. Toys R Us markasını yeni jenerasyona, torunlamın nesline aktarmak şirketi kurtarmak için yeterli bir motivasyon." dedi.

Oyuncak devi battı: 200'den fazla mağaza kapanıyor
EKONOMİ
Oyuncak devi battı: 200'den fazla mağaza kapanıyor

YORUM YOK

Habertürk'ün haberine göre; Toys "R" Us ise yorum yapmayı reddetti. Geçen sene sonbaharda iflas isteyen Toys R Us için Larian, bir kitlesel fonlama kampanyası başlatmış ancak başarılı olamamıştı fakat bunu zaten bir farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığını belirtmişti.

Larian'ın teklifi kabul edildiği takdirde satın alınan Toys R Us mağazaları sadece oyuncak satmayacak eğlence noktalarına dönüştürülecek. Larian, "her mahallede mini bir Disneyland olduğunu hayal edin." diyerek anlattığı vizyonunda Toys R Us mağazalarını ailelerin tüm gün vakit geçirebileceği bir yere dönüştürme niyetinde.

Toys "R" Us ABD'deki tüm mağazalarını kapatıyor
EKONOMİ
Toys "R" Us ABD'deki tüm mağazalarını kapatıyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.