Ekonomi IMFden yeni hükümete ilişkin ilk açıklama Kararlılık gösteriyor

IMF'den Türkiye açıklaması: Kararlılık gösteriyor

IMF'den yeni hükümete ilişkin ilk açıklama: Kararlılık gösteriyor

IMF Sözcüsü Gerry Rice, Türkiye'deki yeni döneme ilişkin yaptığı değerlendirmede "Önemli olan yeni yönetimin sağlıklı ekonomi politikalarına, makroekonomik istikrarı güçlendirmeye ve dengesizlikleri azaltmaya kararlı olduğunu gösteriyor olması" dedi.

Haber Merkezi AA
Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice (sağda)
Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice (sağda)

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Türkiye'deki yeni hükümetin sağlıklı ekonomi politikaları uygulamaya kararlı olduğunu gösterdiğini belirterek "Önemli olan yeni yönetimin sağlıklı ekonomi politikalarına, makroekonomik istikrarı güçlendirmeye ve dengesizlikleri azaltmaya kararlı olduğunu gösteriyor olması." ifade etti.

IMF Sözcüsü Rice, Washington'da düzenlediği basın toplantısında Türkiye'ye yönelik sorularını yanıtladı.

"Yeni hükümet sistemi çerçevesinde, ekonomiyi ilgilendiren bakanlıkların sayısının bürokrasiyi azaltmak amacıyla altıdan üçe indirilmesine" ilişkin soru üzerine yapısal değişiklikler konusunda yorum yapamayacağı kaydeden Rice, "Önemli olan yeni yönetimin sağlıklı ekonomi politikalarına, makroekonomik istikrarı güçlendirmeye ve dengesizlikleri azaltmaya kararlı olduğunu gösteriyor olması." diye konuştu.

Rice, ayrıca, ekonomi yönetiminin piyasalarda yaşanan volatilite (oynaklık) sonrasında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının fiyat istikrarını sağlamaya yönelik operasyonel bağımsızlığının güvence altında olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Bayrampaşa'da seyir halindeki otobüste yangın
GÜNDEM
Bayrampaşa'da seyir halindeki otobüste yangın

Şırnak'ta operasyon: 3'ü Fransız 16 kişi gözaltında
GÜNDEM
Şırnak'ta operasyon: 3'ü Fransız 16 kişi gözaltında

Erdoğan-Macron görüşmesi sona erdi
DÜNYA
Erdoğan-Macron görüşmesi sona erdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.