Ekonomi Merkez Bankası Türkiye ekonomisi için kritik veriyi duyurdu

Merkez Bankası Türkiye ekonomisi için kritik veriyi duyurdu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklamaya göre kapasite kullanım oranı, kasım ayında bir önceki aya göre bir puan geriledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Merkez Bankası Türkiye ekonomisi için kritik veriyi duyurdu
Arşiv

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), bir önceki aya göre 1 puan azalarak yüzde 75,9 seviyesinde gerçekleşti.

Bir puan azaldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), bir önceki aya göre bir puan azalarak yüzde 75,9 seviyesinde gerçekleşti.

Mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı (KKO-MA), bir önceki aya göre 0,7 puan azalarak yüzde 75,9 seviyesinde gerçekleşti.

Dayanıklı tüketim malları kapasite kullanım oranı kasımda yüzde 74.00'ten yüzde 72.10'a, tüketim malları kapasite kullanım oranı yüzde 74.70'ten yüzde 74.10'a geriledi. Yatırım malları tüketim malları kapasite kullanım oranı aynı ayda yüzde 77.40'tan yüzde 76.80'e, ara mallar tüketim malları yüzde 76.70'ten yüzde 75.40'a, dayanıksız tüketim malları ise yüzde 74.90'dan yüzde 74.50'ye geriledi.

Yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak belirlendi
EKONOMİ
Yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak belirlendi

Borsa güne rekor seviyeden başladı
EKONOMİ
Borsa güne rekor seviyeden başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.