Ekonomi Pes dedirten dolandırıcılık Aracının satışa çıkarıldığını görünce şok oldu

'Pes' dedirten dolandırıcılık: Aracının satışa çıkarıldığını görünce şok oldu

Elazığ’da bir kişi, 178 bin TL’ye satışa çıkardığı otomobilinin fotoğraflarını kopyalayıp, başka bir sitede farklı birinin 135 bin TL’ye satmaya çalıştığını fark edince hem şok oldu hemde soluğu savcılıkta aldı.

Haber Merkezi İHA
Yunus Ataş'ın 178 bin TL'lik aracı için 135 bin TL üzerinden ilan çıkılmış.
Yunus Ataş'ın 178 bin TL'lik aracı için 135 bin TL üzerinden ilan çıkılmış.

Elazığ’da ikamet eden 1 çocuk babası Yunus Ataş, kullandığı aracını 178 bin TL karşılığında satmak için bir sitede ilana koydu.

Ataş’ı arayan bir kişi kendi aracının farklı bir sitede 135 bin TL karşılığında satışı sunulduğunu öğrendi. Bu durum karşısında şok olan Ataş, siteye girerek farklı bir kişinin aracının fotoğraflarını kopyalayarak sahtekarlık yaptığını gördü.

Durumu anlayan Ataş üzerindeki şoku atarak hemen savcılığa gidip suç duyurusunda bulundu.

Yunus Ataş.

Savcılığa giden Ataş, ayrıca aynı şahsın başka birinin aracını kullanarak bir kişi de dolandırdığını öğrenip, vatandaşları tür dolandırıcılara karşı uyardı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kendi aracını ilana koyarak satışa sunduğunu ancak başka birilerinin de farklı bir ilan sitesinden kendi aracını satışa koyduğunu öğrendiğini belirten araç sahibi Yunus Ataş, “Vatandaşlarımızdan biri beni arayarak senin koyduğun sitenin dışında farklı bir yerde de farklı bir fiyata satıldığı daha uygun bir fiyata satıldığını belirtti. Bende takip ederek gördüm. Bu konuda bugün savcılığa suç duyurusunda bulundum. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için dikkat ve takip etmelerini rica ediyorum. 2 gün önce biri beni arayarak aracımı almak istediğini ve bilgilerini benden istedi bende kendisine aracımın plakasının açık olduğunu ve herhangi bir sıkıntısının olmadığını belirttim. Daha sonra araç hakkında çok detaylı bilgi isteyince aracım üzerinden farklı işler yapacağını düşündüğüm için vermedim. Benim yayınladığım siteden araç bilgilerini alarak farklı bir sitede ilana koymuş" dedi.

Yunus Ataş'ın 178 bin TL'lik aracı için 135 bin TL üzerinden ilan çıkılmış.

VATANDAŞLAR DİKKAT ETSİN!

Kendisiyle mesajlaşan kişiden şüphelenip fotoğrafını aldığını aktaran Ataş, "Yetkililerden bu konuyla alakalı olmalarını rica ediyorum. Buna kısa zamanda müdahale edilmezse bayağı bir insanın canı yanacakmış gibi görünüyor. Ben aracımı 178 bin TL’ye satışa koydum karşı tarafta 135 bin TL isteyerek acil yazmış belli ki insanları dolandırmak için yapıyor. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkat etmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs hangi ülkenin ekonomisini ne kadar vuracak: İşte tahminler...
FOTOĞRAF 21
Title
Moody’s'ten yapılan açıklamada, bu yılın ikinci çeyreğinde birçok ekonominin koronavirüs salgınından olumsuz yönde etkilenmesinin beklendiği, ekonomik aktivitenin normale dönüşünün ise virüsün yayılmasının ne zaman durdurulabileceğine bağlı olduğu kaydedildi.
Title
Açıklamada, son dönemde otoritelerden yapılan açıklamaların ışığında merkez bankalarının ve uluslararası kurumların politika adımlarının güçlü olmasının öngörüldüğüne işaret edildi.
Title
Koronavirüs salgını sonrası Moody’s’in açıklamasında ayrıca önde gelen ekonomilere ilişkin 16 Şubat'ta yapılan tahminlerin düşürüldüğü aktarıldı.
Title
Gelişmiş ekonomilerin bu yıl için büyüme tahmininin yüzde 1,3’ten 1’e düşürecek.
Title
İşte Moody's'in yeni büyüme tahminleri...
Title
ABD’nin büyüme tahmini yüzde 1,7’den 1,5’e düşürüldü.
Title
Avro Bölgesinin büyüme tahmini yüzde 1,2’den 0,7’ye düşürüldü.
Title
Japonya’nın büyüme tahmini yüzde 0,3’ten yüzde 0’a düşürüldü.
Title
Almanya’nın büyüme tahmini yüzde 1’den yüzde 0,3’e düşürüldü.
Title
İngiltere’nin büyüme tahmini yüzde 1’den yüzde 0,9’a düşürüldü.
Title
Fransa’nın büyüme tahmini yüzde 1,3’ten yüzde 1,1’e düşürüldü.
Title
İtalya’nın büyüme tahmini yüzde 0,5’ten eksi 0,5’e düşürüldü.
Title
Avustralya büyüme öngörüsü yüzde 1,8’den yüzde 1,6’ya indirildi.
Title
Güney Kore için büyüme tahmini yüzde 1,9’dan yüzde 1,4’e indirildi.
Title
Çin’in büyüme tahmini yüzde 5,2’den yüzde 4,8’e indirildi.
Title
Hindistan’ın büyüme tahmini yüzde 5,4’ten 5,3’e indirildi.
Title
Brezilya’nın büyüme tahmini yüzde 2’den yüzde 1,8’e,indi.
Title
Rusya’nın büyüme tahmini yüzde 1,5’ten yüzde 1,3’e düşürüldü.
Title
Meksika’nın büyüme tahmini yüzde 1’den yüzde 0,9’a,indirildi.
Title
Güney Afrika’nın büyüme tahmini yüzde 0,7’den yüzde 0,4’e indirildi.
Title
Türkiye’nin ise büyüme tahmini yüzde 3’ten yüzde 2,5’e çekildi.
Koronavirüs hangi ülkenin ekonomisini ne kadar vuracak: İşte tahminler...
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasının bu yılın ikinci çeyreğinde birçok ekonomiyi olumsuz etkilemesinin beklendiğini belirterek, önde gelen ekonomilerin 2020 büyüme tahminlerini düşürdü.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.