|
Ekonomi

Promosyon ücreti 7 bin 500 liraya çıkınca banka önünde uzun kuyruk oluştu

Bankaların emeklilere maaşlarını taşımaları karşılığında ödediği promosyon ücretlerini son günlerde sürekli güncellemeye başladı. Öyle ki 2500 liralık promosyon ücretleri son artışlarla 7 bin 500 lira seviyesine kadar çıktı. Hal böyle olunca vatandaşlar da promosyon alabilmek için bankaların önünde sabahın erken saatlerinde sıraya girmeye başladı.

12:22 . 26/08/2022 Cuma
IHA
Promosyon almak için bankalara gelenler metrelerce kuyruk oluşturdu

Promosyon almak için bankalara gelenler metrelerce kuyruk oluşturdu

Bolu’da bankaların promosyon ücretlerini 7 bin 500 liraya kadar çıkarmasıyla birlikte emekli vatandaşlar sabahın erken saatlerinde bankaların önünde sıraya girdi. Mesai saatinden önce maaş hesabını değiştirecekleri bankalara gelen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu. Bankaların vatandaşları 10’arlı gruplar halinde içeriye alması sebebiyle bütün gün sırada bekleyen ancak işlem yaptıramayanlar şanslarını ikinci günde de denemeye devam etti.

Sırada beklemekten yorulan bazı emekliler bankanın yakınında oturarak sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

İki gündür beklediği bankada işlem yaptıramadı

2 gündür promosyon alabilmek için sıraya giren Edip Özyancak (69), “Dün sabah geldim. Sıra almıştım. Geri iade ettiler. Bugün yeniden alacağım. Saat 08.00’de geldim. Burada 7 bin 500 lira para veriyorlar. Onun için geldim, işlem yaptırmaya çalışıyorum. Erken geldim ama hala sıra alamadım” dedi.

Saat 07.00’de sıraya girdiler

Emekli Cafer Bozan ise "Bu güzel bir şey ama sıra işi zor. İnşallah herkese sıra gelir. Biz saat 09.00’dan beri bekliyoruz ama saat 07.00’den beri bekleyenler varmış. Sırayı 10’arlı alıyorlardı. Şimdi 2’şerli alıyorlar. Daha işlem yaptıramadık" diye konuştu.


#Maaş promosyon
#Emekli promosyon
#Bolu
#Banka önü kuyruk
5 ay önce
default-profile-img
Promosyon ücreti 7 bin 500 liraya çıkınca banka önünde uzun kuyruk oluştu
Başakşehir'de toplanan yardım tırları yola çıktı
Son Dakika: OHAL ilan edildi
Hemşireler kendi imkanları ile afet bölgesine yardıma gidiyor
Bitlis'te kar kalınlığı 3 metreyi aştı, 317 köy yolu kapalı
TFF'den erteleme kararı