Ekonomi Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Natura Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma başlattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Rekabet Kurul Natura Gıda hakkında soruşturma başlattı
Foto/Arşiv

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Natura Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin yeniden satış fiyatının tespiti eylemiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Duyuruda, Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararlarının, ilgili teşebbüsün ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldığı veya kalacağı şeklinde yorumlanamayacağı belirtildi.

Rekabet Kurulu'ndan 'sahibinden.com'a soruşturma
EKONOMİ
Rekabet Kurulu'ndan 'sahibinden.com'a soruşturma

Rekabet Kurulu'ndan 'Martı'ya soruşturma
EKONOMİ
Rekabet Kurulu'ndan 'Martı'ya soruşturma

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.