Ekonomi Rusya Tur Operatörleri Birliği Türkiyeye 533 bin tur satıldı

Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiye'ye 533 bin tur satıldı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırma kararını duyurmasının ardından Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR, söz konusu dönemde 533 bin tur paketinin satıldığını açıkladı. ATOR, Rus turizmcilerin zararının büyük olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi DHA
Rusya Tur Operatörleri Birliği: Türkiyeye 533 bin tur satıldı
Arşiv

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlara ilişkin Moskova’dan yapılan açıklamada, normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi. Konuyla ilgili açıklama Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’dan geldi.

Türkiye hayali kuruyorlar

Golikova, "Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi." dedi.Moskova hükümetinin 1,5 ay süreyle Türkiye'ye uçuşları durdurma kararı hem tatil için Türkiye hayali kuran yüz binlerce Rusya vatandaşını etkiledi, hem de Rus turizmine darbe vurdu.

Rus turistler sezonu açtı
EKONOMİ
Rus turistler sezonu açtı

Her iki Rus turistten biri Türkiye'de otel bakıyor
EKONOMİ
Her iki Rus turistten biri Türkiye'de otel bakıyor

533 bin tur paketi satıldı


Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR, yasak nedeniyle uğranacak zarar konusunda yaptığı açıklamada, uçuş yasağı getirilen 15 Nisan-1 Haziran döneminde 533 bin tur paketinin satıldığını duyururken, söz konusu turlar için 32 milyar ruble (yaklaşık 413,7 milyon dolar) ödendiğini belirtti.

Rusların tatil tercihi Türkiye oldu
EKONOMİ
Rusların tatil tercihi Türkiye oldu
  • Tur satın alanların yüzde 40'ının çocuklu ailelerin oluşturduğu kaydedilirken, binlerce kişinin iptaller nedeniyle ödedikleri paraları geri alabilmek için tur acentalarına başvurduğu kaydedildi.

Rus turistler koronavirüs sürecinde güvenli buldukları Türkiye'ye gelmeye devam ediyor
GÜNDEM
Rus turistler koronavirüs sürecinde güvenli buldukları Türkiye'ye gelmeye devam ediyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.