Ekonomi Taklit ve tağşiş yapan yanacak Meslekten men edilmeye kadar ceza yağacak

Taklit ve tağşiş yapan yanacak: Meslekten men edilmeye kadar ceza yağacak

Taklit ve tağşişle mücadelede atılan adımlarla üretici ve tüketicide farkındalık oluştuğunu aktaran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Meslekten mene kadar cezaları içeren paketle işi daha iyi bir noktaya getireceğiz” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Taklit ve tağşiş yapan yanacak: Meslekten men edilmeye kadar ceza yağacak
Fotoğraf: Arşiv

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tağşiş ve taklitle mücadele konusunda cezai yaptırımları yükselten, gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketi TBMM gündemine getirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Bu konudaki kanunların aslında yeterli olduğunu dile getiren Bakan Pakdemirli, “Kanun 'tağşiş ve taklit yapamazsın' diyor. Cezai müeyyidelerde eksik var, görünen o. Yasa tasarısı çalışması yaptık ve Meclis'imize gönderdik” dedi. Meclisin de bununla ilgili yasa tasarısını olgunlaştırdığını dile getiren Pakdemirli, “Meclis dönemi kapanmadan gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketle bu işi daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bekir Pakdemirli
Bekir Pakdemirli

TOPLUM BİLİNCİ OLUŞTU

Bekir Pakdemirli, son dönemde taklit ve tağşiş yapan şirketlerin yayınlanmasıyla beraber hem üretici hem tüketici tarafında bir farkındalık oluşturduklarını vurguladı. Pakdemirli, “İşi sıkı takip edeceğiz, fırsatçılara, gıdadaki dolandırıcılara müsaade etmeyeceğiz" dedi.

ENFLASYONA ÇÖZÜM DİJİTAL TARIM PAZARI

  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ‘Dijital Tarım Pazarı’nı çok önemsediklerini de belirtti. Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, “Dijital Tarım Pazarı’nda şu anda cirolar 100 milyon liranın üzerine çıktı. Hedefimiz milyarlarca lira ciroya ulaşmak, belli miktarda bir ciroya ulaştığınızda bir gıda enflasyonuna çözüm olacak, üretici daha fazla para kazanacak, tüketici belki biraz daha ucuza yiyecek” ifadelerini kullandı.

İkinci kez şampiyon olan TİM, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek
EKONOMİ
İkinci kez şampiyon olan TİM, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.