Ekonomi THYden 15 ayın rekoru Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz

THY’den 15 ayın rekoru: Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz

2021’in ilk 5 ayında Avrupa hava sahasında en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, dünkü 863 uçuş ile son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Türk Hava Yolları güzel günlere çok daha güçlü şekilde dönüyor” dedi.

Yasin Yılmaz Yeni Şafak
​THY’den 15 ayın rekoru: Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz
Fotoğraf: Arşiv

2021 yılının ilk 5 ayında Avrupa hava sahasının en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları (THY), önceki gün gerçekleştirdiği 863 uçuş ile pandemi sürecini de kapsayacak şekilde son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaştığı öğrenildi.

İlker Aycı
İlker Aycı
  • THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Aynı anda bulutların üzerinde olan THY uçaklarının sayısı arttıkça biz mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bayrağımızı taşırken kurduğumuz hayallerimiz pandemi nedeniyle türbülansa girse de sonuçlar gösteriyor ki Türk Hava Yolları güzel günlere güçlü şekilde dönüyor” dedi.

TURKISH CARGO’NUN YILDIZI PARLIYOR

Açıklamada “2020’de Turkish Cargo pazar payını yüzde 4.7’ye çıkardı, hava kargo taşıyıcıları arasındaki sıralaması ise 8’den 6’ya yükseldi” denildi. 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.6 olan pazar payını 4,8’e yükselten Turkish Cargo’nun sektör ortalamasının yüzde 63,4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82.2’lik güçlü bir rakama ulaştığı bildirildi. THY’nin 18 adet yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullandığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Tekirdağ'da korkutan yangın: İki ayrı fabrikada yangın çıktı
Gündem

Tekirdağ'da korkutan yangın: İki ayrı fabrikada yangın çıktı

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde sabaha karşı fabrikaların olduğu sanayi caddesinde yangın çıktı. Yangında iki ayrı fabrika hasar gördü. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Fabrikalarda maddi hasara neden olan yangının çıkış nedeninin tespit edilmesine yönelik olarak başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Fatih gemisinde: Yurt dışında çalışan Türk mühendisler ekibe dahil oldu
Ekonomi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Fatih gemisinde: Yurt dışında çalışan Türk mühendisler ekibe dahil oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sakarya Gaz Sahası’ndaki Fatih gemisinde soruları yanıtladı. Dönmez, "Artık elimizde sahayı tanıma adına tüm veriler ulaşmış oldu. Kıyıda bir terminalimiz var, işleme tesislerimiz ama arada bir de boru hatlarımız olacak. Bu gazı bizim kıyıya çıkartmamız gerekiyor" dedi.
Sosyal medya yalanlarında bugün: Tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu ortaya çıktı
Hayat

Sosyal medya yalanlarında bugün: Tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu ortaya çıktı

Sosyal medya üzerinden yalanlarla oluşturulmak istenen olumsuz algıya her gün bir yenisi ekleniyor. Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla İstanbul Sarıyer'de tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu ortaya çıktı. Paylaşımların yapıldığı hesabın Emre D. isimli kişiye ait olduğu tespit edildi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kayıtlarında bu isimde bir kadına ait herhangi bir davanın olmadığını tespit ettiklerini ve böyle birisinin bulunmadığını açıkladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.