Ekonomi Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES2022de Yüz yüze görüşmeyi bekliyor

Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES2022'de: Yüz yüze görüşmeyi bekliyor

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun, sosyal medya hesabından sedan otomobil modeli, "Teknoloji dünyasının buluşma noktası Tüketici Elektroniği Fuarı CES2022’de global sahneye çıkan ve gelecekte kullanacağımız Togg teknolojilerini sergilediğimiz Konsept Akıllı Cihazımız bugünden itibaren Zorlu Center’da sizlerle yüz yüze görüşmeyi bekliyor" notuyla paylaşıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES2022de: Yüz yüze görüşmeyi bekliyor
Yerli otomobil Togg

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (Togg), sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Teknoloji dünyasının buluşma noktası Tüketici Elektroniği Fuarı CES2022’de global sahneye çıkan ve gelecekte kullanacağımız Togg teknolojilerini sergilediğimiz Konsept Akıllı Cihazımız bugünden itibaren Zorlu Center’da sizlerle yüz yüze görüşmeyi bekliyor" ifadeleri kullanıldı.


Yerli otomobil TOGG da lisansı aldı: Son viraja girildi
FOTOĞRAF 11
Title
Şarj ağı işletmeci lisansı, pazar yatırımlarını da hızlandıracak. 2021 verilerine göre yaklaşık 3 bin 500e yakın şarj ünitesi bulunuyor. Şarj ünitesi sayısının (şarj ağı işletmecisi ve özel üniteler) 2023te 54 bine, 2030da 1.1 milyona, 2040da ise 4.8 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.
Title
Türkiyede 269 lokasyonda 258i hızlı şarj istasyonu olmak üzere 496 şarj istasyonu ile faaliyet gösteren Eşarj, elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için başlatılan Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Programı kapsamında 53 ilde, 495 adet yüksek hızlı şarj istasyonu kuracak. Eşarj, istasyon ağına yaklaşık 300 milyon TLlik yatırım yapacak.
Title
Koç Topluluğu yeni şirketi WAT Mobilite elektrikli araç şarj ağı işletmeciliğine başlıyor. WAT, Opet, Otokoç Otomotiv ve Entek Elektrikin ortaklığıyla kurulan WAT Mobilite, Koç Holding Nakkaştepe Kampüsünde elektrikli araç şarj istasyonunu devreye aldı. Şirket, Türkiye genelinde yaygınlaşmayı hedefliyor.
Title
EPDKdan şarj ağı işletmecisi lisansı alan FullCharger, 10 yıl içinde 70 bin şarj istasyonu kuracak. Şirket bir yıl içinde Türkiyenin en geniş şarj ağı işletmesine sahip olmayı hedefliyor. FullCharger, Türkiyedeki elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumu için Schneider Electric ile iş birliği yapacak.
Title
Zorlu Enerjinin elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZESin şarj ağı işletmeci lisansını almak üzere yaptığı başvuru, EPDK tarafından onaylandı.
Title
Türkiyede şarj ağı işletmeci lisansı verilen sayılı şirketler arasında yer alan ZES, 1.100ü aşkın lokasyonda 1.900e yakın istasyonda hizmet veriyor. 300 adet şarj istasyonu bulunan Sharz.net de EPDK tarafından araç şarj işletmecisi lisansını alan ilk 10 şirketten biri oldu. Sharz.net, bir yıl içinde istasyon ağını 50 adet yeni istasyonla 350ye ulaştırmayı planlıyor.
Title
Sabahın haberine göre; Türkiyede tüketicilerin birçoğu şarj altyapısını yetersiz buluyor. Bu durum elektrikli otomobillerin önündeki en büyük engel. Şarj istasyonu sayısındaki artış elektrikli otomobillere olan talebi de artıracak.Türkiyedeki 2022 itibariyle (resmi distribütör ve grey markette satılanlarla birlikte) 10 bin adetin üzerinde elektrikli araç bulunuyor. Bu sayının yeni satışa sunulacak modellerle 2023de 20 bin adete ulaşacağı tahmin ediliyor. Ocak-Haziran 2022de yüzde 0.8 olan elektrikli araçların pazar payı ise 2023 sonunda yüzde 1in üzerine çıkacak.
Title
SHELL ve Aytemizden sonra elektrikli araçlara şarj hizmeti veren akaryakıt şirketleri arasına Total de katıldı. Total istasyonlarının tüm dünyada TotalEnergiese dönüşümü Türkiyede de başladı. TotalEnergiese dönüştürülen yeni nesil ilk istasyon olan Başakşehir Mehmetçik 2 Nolu Akaryakıt İstasyonu, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından işletilecek.
Title
Şu anda Türkiyede Audi, BMW, Citroen, DFSK, Jaguar, Hyundai, Mercedes-Benz, MINI, MG, Porsche, Renault, Skywell, Subaru ve Volvo olmak üzere dokuz markanın elektrikli modelleri satılıyor.
Title
Cupra, DS, Kia, Nissan, Opel, Peugeot, Skoda, Volkswagen ve Tesla gibi markalarda elektrikli modellerini satışa sunmak için gün sayıyor. Türkiyenin yerli otomobili Toggun ilk elektrikli SUV modeli de 2023ün ilk yarısında yollara çıkacak.
Title
Türkiyenin otomobili Togg da EPDKdan şarj ağı işletmeci lisansı aldı. Togg Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri Trugo markasıyla 81 ilde 180 kWs üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet verecek. Şirket, 2023 yılı ortasına kadar 81 ilde 600ün üzerinde noktada, toplam 2 bin soketi olan bin adet hızlı şarj cihazının kurulumunu yapacak
Yerli otomobil TOGG da lisansı aldı: Son viraja girildi
Türkiye'de henüz başlangıç aşamasında olan şarj ağı altyapısı yeni yatırımlarla genişliyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Türkiye'deki ilk şarj ağı işletmeci lisanslarını vermeye başladı. Şarj ünitesi sayısının 2023'te 54 bine, 2030'da 1.1 milyona, 2040'ta ise 4.8 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye'nin otomobili TOGG da EPDK'dan şarj ağı işletmeci lisansı aldı.


TOGG'da geri sayım: İşte Gemlik'teki fabrikada geçen 2 yıl
OYNAT 01:35
TOGG'da geri sayım: İşte Gemlik'teki fabrikada geçen 2 yıl
Yerli ve milli otomobil TOGG'dan yeni bir paylaşım geldi. Yerli otomobil TOGG'un Bursa Gemlik'teki fabrikasında 2 yıl boyunca hangi adımlar atıldığı sosyal medya üzerinden duyuruldu. Açıklamada 'Deneme üretimine geri sayım başladı' ifadesi kullanıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.