Ekonomi Turizm Destek Paketi geliyor Bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak

Turizm Destek Paketi geliyor: Bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak

Türkiye Bankalar Birliği salgından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörü için destek paketi açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacak.

Haber Merkezi AA
Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacak.
Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacak.

Türkiye Bankalar Birliği, urizm Destek Paketi Uygulamasına başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Salgının etkilerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacıyla, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacaktır.

  • T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacaktır.

48 ay vadeli olacak

Krediler, 01 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacaktır. Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF 250 baz puan olarak belirlenmiştir. Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacaktır."

Yeni Ekonomi Programı iş dünyasında heyecana yol açtı
EKONOMİ
Yeni Ekonomi Programı iş dünyasında heyecana yol açtı

Ekonomi dünyasında nefesler tutuldu: Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı
EKONOMİ
Ekonomi dünyasında nefesler tutuldu: Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı

34,7 milyar TL koruma kalkanı
EKONOMİ
34,7 milyar TL koruma kalkanı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.