Ekonomi Türk şirketi Getirden İspanya adımı İki şehirde hizmet vermeye başladı

Türk şirketi Getir'den İspanya adımı: İki şehirde hizmet vermeye başladı

Türkiye'nin önde gelen perakende dağıtım şirketlerinden Getir, Avrupa'daki yatırımları kapsamında; İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa'nın ardından İspanya'da hizmet vermeye başladı. Şirketin sonraki yeni hedef pazarlarının İtalya ve Portekiz olacağı duyuruldu.

Haber Merkezi AA
Türk şirketi Getirden İspanya adımı: İki şehirde hizmet vermeye başladı
Getir, İspanya'da ilk etapta Barcelona ve Madrid'de hizmet verecek.

Getir şirketinden yapılan yazılı açıklamada, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa'nın ardından İspanya'da da faaliyete geçildiği bildirildi.

Açıklamada market ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Getir'in, global büyüme hedeflerine devam ettiği ve İspanya'daki ilk yatırımın temmuzda market teslimat uygulaması BLOK şirketinin satın alınmasıyla gerçekleştiği aktarıldı.

DİĞER İSPANYOL ŞEHİLERİNE DE AÇILIM PLANLANIYOR

"İki ay gibi kısa sürede ürün portföyü ve tedarik zincirini genişletip, 19 depo açarak İspanya'da geniş bir bölgede hizmet vermeye başladık" ifadesinin kullanıldığı açıklamada, Madrid ve Barselona dışında diğer İspanyol şehirlerine de açılımın planlandığı kaydedildi.

Şirketin, 2021'in ilk 6 ayında toplam 1 milyar dolara yakın yatırım alarak 7,5 milyar doların üzerinde değere ulaştığı belirtildi.

SONRAKİ HEDEF İTALYA VE PORTEKİZ

Ayrıca açıklamada, İngiltere'de Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester, Cardiff, Brighton, Bristol ve Southampton'da, Hollanda'da Amsterdam'da, Almanya'da Berlin'de ve Fransa'da Paris'te hizmet veren Getir'in, İspanya'dan sonraki yeni hedef pazarlarının İtalya ve Portekiz olacağı duyuruldu.

Yılın son çeyreğinde ABD pazarına açılmanın da planladığı aktarılan Türk şirketi Getir, böylece 1 yıl içinde yurt dışında 9 ülkede hizmete başlamayı hedeflediği ifade edildi.

Türk şirket İspanyol BLOK’u satın aldı
EKONOMİ
Türk şirket İspanyol BLOK’u satın aldı

Türk şirket Tottenham Hotspur’un resmi sponsoru oldu
EKONOMİ
Türk şirket Tottenham Hotspur’un resmi sponsoru oldu
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.