Ekonomi Bankacılık devi Türkiyeye yönelik büyüme tahminini değiştirdi

Unicredite, Türkiye'ye yönelik büyüme tahminini değiştirdi

Bankacılık devi Türkiye'ye yönelik büyüme tahminini değiştirdi

Türkiye ekonomisine ilişkin 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait büyüme rakamları dün açıklandı. Türkiye ekonomisi, yeni tip koronavirüs salgınının etkilerine rağmen yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 6,7 büyüdü. Türk ekonomisinin koronavirüs salgının gösterdiği başarılı performans bankacılık devi Unicredite’in raporuna da yansıdı. Bankanın yayımladığı araştırma raporuna göre; Türkiye üçüncü çeyrekte beklenenden güçlü bir ekonomik toparlanma sergileyerek yıl sonunda daralmadan ziyade zayıf da olsa pozitif bir büyüme yakalayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Unicredit yayımladığı bir araştırma raporunda, Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrekte beklenenden daha güçlü bir büyüme yakaladığını belirtirken gevşeyen kredi koşullarının üçüncü çeyrekte yerel talebi kuvvetlendirdiğini vurguladı.

Kurum, üçüncü çeyrekteki güçlü performans ile birlikte Türkiye ekonomisinin büyüme tahminini yüzde 0.7 daralmadan, yüzde 0.7 büyümeye revize etti.

Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan toparlanma mesajı: Risklerin azaltılmasına destek olacak
EKONOMİ
Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan toparlanma mesajı: Risklerin azaltılmasına destek olacak

YÜZDE 2 BÜYÜYECEK

Ekonomik aktivitenin, sıkılaşan kredi koşullarından ve salgındaki yükselişten dolayı gelecek yıl yavaşlayacağını öngören Unicredit, 2021 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 2 büyüyeceğini tahmin ediyor.

Dünyada bir numara
GÜNDEM
Dünyada bir numara
  • Banka dördüncü çeyrekte ise sıkılaşan kredi koşulları ve artan vaka sayıları nedeniyle ekonominin çeyreklik bazda sınırlı da olsa daralabileceğinin de göz önüne alınmasının altını çiziyor.

Büyüme rakamları belli oldu: Üçüncü çeyrekte 6,7 büyüdük
EKONOMİ
Büyüme rakamları belli oldu: Üçüncü çeyrekte 6,7 büyüdük
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.