Ekonomi Yarı fiyatına satılık 26 bin araç

Fleetcorp’un 26 bin aracı yarı fiyatına satılık

Yarı fiyatına satılık 26 bin araç

Araç kiralama sektörünün önde gelen isimlerinden Fleetcorp’un iflasının ardından, 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı. Üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya hitap ederken, fiyatlar ise piyasanın yarı fiyatına kadar iniyor.

Haber Merkezi IHA
Fleetcorp’un iflasının ardından, 26 bin aracı bağlanarak otoparka çekildi.
Fleetcorp’un iflasının ardından, 26 bin aracı bağlanarak otoparka çekildi.

Türkiye’de 26 bin araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp’un iflasıyla birlikte bünyesindeki araçlar, İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

Alacaklı bankalara ve finans kurumlarına toplam 1.3 milyar TL borcu olan firmanın iflası ile birlikte İstanbul’daki bir çok otopark bu firmaya ait araçlarla dolma noktasına geldi.

Otoparka çekilen araçların görüntüsü.

YARI FİYATINA SATILIYOR

Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya fırsat sunuyor. Söz konusu araçların değerlerinin yarı fiyatına satışa çıktığı da belirtiliyor.

Otoparktaki araçların görüntüsü.

'ALICILAR İÇİN BULUNMAZ FIRSAT'

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com sahibi Caner Çakı; araç alacak olanlar için bunun büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Çakı, Fleetcorp’un iflasını vermesinin ardından söz konusu araçların değerlerinin yarı fiyatına satışa çıktığını belirterek; ’’Bir süre önce faaliyetlerine son veren Türkiye’nin en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Fleetcorp resmen iflas etti. Bu dev kiralama şirketinin araçları yarı fiyatına satışa çıkmış durumda. Bu araçlar, alıcılar için bulunmaz bir fırsattır. Bu araçların satışları için ne kadar çok başvuru olursa o kadar iyi olacağını düşünüyorum. İhaleye girecek olan vatandaşlarımız mutlaka bu araçları piyasa değerinin altında alacaktır. Bu arada 26 bin araçlık bir filodan bahsediyoruz ve bu filonun değeri bir servettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ihaleye katılabilir. Araç almak isteyenler konuyla ilgili bilgileri sitemizi ziyaret ederek alabilirler. 26 bin araçlık filodan herkese uygun bir araç olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Satışa çıkarılan araçlar arasında her bütçeye uygun model ve markalar bulunuyor.

Kuyumculardan sahte altın isyanı: Biz bile ayırt edemiyoruz
EKONOMİ
Kuyumculardan sahte altın isyanı: Biz bile ayırt edemiyoruz

2 milyon Türk motifi Nutella kavanozlarındaki yerini aldı
EKONOMİ
2 milyon Türk motifi Nutella kavanozlarındaki yerini aldı

100 milyon turisti ağırlamak mümkün
EKONOMİ
100 milyon turisti ağırlamak mümkün

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.