Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem 2 ayrı operasyonla PKKya ağır darbe
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Irak'ın kuzeyinde ve Siirt'te PKK'ya askeri operasyon

2 ayrı operasyonla PKK'ya ağır darbe

Milli Savunma Bakanlığı, hava harekatıyla Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerinin imha edildiği belirtildi. Ayrıca İçişleri Bakanlığı da "Siirt-Eruh kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi DHA
Hava harekatı
Hava harekatı

Irak kuzeyi Zap, Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerinde düzenlenen hava harekâtlarında, bölücü terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedefler imha edildi. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Siirt-Eruh kırsalında Siirt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan 'Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici 2019-18 Operasyonu'nda 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Zap, Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekâtları neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi" denildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.