Gündem 20 yıllık kinle gelen cinayette kan donduran ifadeler Facebooktan kız ismiyle tanıtarak iletişim kurdum

20 yıllık kinle gelen cinayette kan donduran ifadeler: Facebook'tan kız ismiyle tanıtarak iletişim kurdum

7 çocuk babası kuaför Kamuran Tün’ü, 20 yıl önce annesiyle ilişki yaşadığı gerekçesiyle katleden Murat Tumuçin, “Gençliğimi çaldı, İstanbul’a onu öldürmeye geldim” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
20 yıllık kinle gelen cinayette kan donduran ifadeler: Facebooktan kız ismiyle tanıtarak iletişim kurdum
Töre cinayetindeki itiraf kan dondurdu.

İstanbul Kadıköy'de, bıçaklanarak öldürülen evli ve 7 çocuk babası kuaför Kamuran Tün cinayetiyle ilgili katil zanlısı Murat Tumuçin ve azmettirici olduğu iddia edilen babası Hacı Tumuçin cezaevine gönderildi.

  • Sabah'tan Yuus Emre Kavak ve Seda Nur Günaydın'ın haberlerine göre tarafların savcılıktaki ifadeleri kan dondurdu. 21 yaşındaki katil zanlısı Murat Tumuçin, yaşananları soğukkanlı şekilde anlattı:

FACEBOOK'TAN TUZAK...

"Babam askerdeyken Kamuran, annem Mevlüde ile birlikte kaçmış. Olay sırasında annemin yaşı 15-16 imiş. Kamuran, annemin zihnini bulandırarak evi terk etmesine neden olmuş. Bu yüzden annesiz büyüdüm. Aile huzurumu, gençliğimi çaldı. Bu nedenle İstanbul'a onu öldürme amacıyla geldim. Ama bunu babam Hacı Tumuçin, üvey dayım Selçuk Başboğa ve Duygu Hilal A. bilmiyordu. Kendimi, Kamuran Tün'e Facebook'tan kız ismiyle tanıtarak iletişim kurdum. Sonrasında yurt dışında Irak'ta çalıştırmak üzere manikür işi yapacak bayan eleman aradığını gördüm. Olay öncesinde benim gibi Silopi'de bulunan babama 'İstanbul'a gezmeye gidelim' dedim. Babama Kamuran ile ilgili bilgi sahibi olduğumu söylemedim."

YERE DÜŞSE DE DEVAM ETTİ

Murat Tumuçin, şöyle devam etti: "Duygu'nun iş için İstanbul'a geleceği tarihi ona Kamuran söylemişti. Ben de gezmek için babama bu tarihleri söyleyerek denk getirdim. Babam, Kamuran'ın yanına gittiğimizi ben onu bıçakladıktan sonra öğrendi. Araçtan Kadıköy Boğa'nın orada indik. Oraya varmadan önce de Duygu, Kamuran'la sözleştiği şekilde buluştu. Takibe başladım. Ayrılmalarını bekledim. Çarşıdan aldığım bıçakla Kamuran'ı sırtından bıçakladım. Yere düştü. Kaç kere bıçakladığımı hatırlamıyorum. Yerde de vurmaya devam ettim. Pişmanım."

ÇELİŞKİLİ İFADE

Baba Hacı Tumuçin ise "Murat bana bunu Silopi'de söyledi. Ben de ona, 'Oğlum boş ver, değmez' dedim. Beni dinlemedi. İstanbul'a gelmek istedi. Ben de oğlumu düşünerek, 'Kötü bir şey yapmasın' diyerek geldim. Murat'taki bıçaktan haberim yoktu. Suçun işlenmesinde bir katkım ya da azmettirmem söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

'İŞ GÖRÜŞMESİ İÇİN BULUŞTUM'

Duygu Hilal A., ifadesinde Kamuran Tün'ü tuzağa düşürmek için kullanıldığından haberi olmadığını söyledi. Duygu Hilal A. "Murat iş görüşmesi demişti. Amacım iş konuşmaktı. Benim cinayetle ilgim yok" şeklinde konuştu.

Kadıköy’de töre cinayeti: 20 yıl beklediler
GÜNDEM
Kadıköy’de töre cinayeti: 20 yıl beklediler

Konfeksiyoncuyu iş yerinde öldürdü: Çevredekiler yakalayıp polise teslim etti
GÜNDEM
Konfeksiyoncuyu iş yerinde öldürdü: Çevredekiler yakalayıp polise teslim etti

Üniversiteli genç annesine şiddet uygulayan babasını öldürdü: Ayırmak istemiştim
GÜNDEM
Üniversiteli genç annesine şiddet uygulayan babasını öldürdü: Ayırmak istemiştim

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.