Gündem Yaklaşık 300 bin öğrenciyi ilgilendiriyor İşte DGS sonuç sorgulama ekranı

Yaklaşık 300 bin öğrenciyi ilgilendiriyor: İşte DGS sonuç sorgulama ekranı

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler heyecan içinde sonuçları araştırıyor. Peki, 2020 DGS sonuçları sorgulama nasıl yapılır? 2020 DGS tercihleri nasıl yapılacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

Haber Merkezi Yeni Şafak
2020 ÖSYM DGS sonuçları sorgulama: DGS tercihleri nasıl yapılır?
DGS sonuçları açıklandı.

Sınav takvimine göre 9 Eylül’de açıklanması beklenen DGS sonuçları, 7 Eylül’de erişime açıldı. Öğrenciler merakla 'DGS sonuçları sorgulama nasıl yapılır?' ,'DGS tercihleri nasıl yapılacak?' soruların yanıtını arıyor. Yaklaşık 300 bine yakın adayın katılım sağladığı DGS'nin sonuçlarına ve konu ile ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

DGS SONUÇLARI SORGULAMA

  • Sınava katılım gösteren adaylar, ÖSYM'nin sonuçları erişime açmasıyla birlikte T.C. kimlik numarası ve aday şifreleriyle birlikte https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

DGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN.

DGS 2020 sonuçları açıklandı
GÜNDEM
DGS 2020 sonuçları açıklandı

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır. Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, Tablo-1’den en çok 30 tercih yapabilecektir. Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir.

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemi yapılmalı ve tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Tercihlerin ÖSYM’ye ulaştığından emin olunması için ekranda “2020-DGS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesi mutlaka görülmelidir.

YÖK, DGS için 'şartlı kayıt' hakkı getiriyor
GÜNDEM
YÖK, DGS için 'şartlı kayıt' hakkı getiriyor

ÖSYM Başkanı Aygün'den 'DGS' açıklaması: Adayların eğitim bilgilerini onaylamaları gerekiyor
GÜNDEM
ÖSYM Başkanı Aygün'den 'DGS' açıklaması: Adayların eğitim bilgilerini onaylamaları gerekiyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.