Gündem 6lı masada İstanbul Sözleşmesi krizi Saadet Partisi Kılıçdaroğlu ve Akşenerin açıklamasına karşı çıktı

6'lı masada İstanbul Sözleşmesi krizi: Saadet Partisi Kılıçdaroğlu ve Akşener'in açıklamasına karşı çıktı

Milet İttifakı'nda adaylık bilmecesi devam ederken şimdi de İstanbul Sözleşmesi krizi çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, her fırsatta iktidara gelmeleri durumunda İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koyacaklarını ifade ederken Saadet Partisi'nden bu açıklamaların tersi yönünde bir mesaj geldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
6lı masada İstanbul Sözleşmesi krizi: Saadet Partisi Kılıçdaroğlu ve Akşenerin açıklamasına karşı çıktı
Millet İttifakı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda, ilk 1 hafta içinde, hatta 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi'ni yürürlüğe koyacağız" ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'nın ortağı İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener'den de Kılıçdaroğlu'nun sözlerini destekler nitelikte bir açıklama geldi. Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Biz geleceğiz ve İstanbul Sözleşmesi yeniden yaşatacak." sözlerine yer verdi.

SAADET PARTİSİ KARŞI ÇIKTI: BÜTÜN UYGULAMALARI KALDIRACAĞIZ

Kılıçdaroğlu ve Akşener'in bu mesajlarının ardından Saadet Partisi'nden de konuya ilişkin bir açıklama geldi. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, "İktidara gelirsek İstanbul Sözleşmesi nasıl kaldırıldıysa İstanbul Sözleşmesi'ne bağlı bütün uygulamaları da Allah'ın izniyle kaldırmış olacağız. Kadını ve aileyi koruyacak düzenlemeleri hayata geçireceğiz." açıklamasında bulundu.

6’lı masa hesapları: 20 milletvekili ve bakanlık istiyorlar
GÜNDEM
6’lı masa hesapları: 20 milletvekili ve bakanlık istiyorlar

Danıştay'dan İstanbul Sözleşmesi kararı: Cumhurbaşkanı'nın fesih kararının iptal istemi reddedildi
GÜNDEM
Danıştay'dan İstanbul Sözleşmesi kararı: Cumhurbaşkanı'nın fesih kararının iptal istemi reddedildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.