Gündem 8 terörist öldürüldü 2 terörist teslim oldu

8 terörist öldürüldü 2 terörist teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonda, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 4 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. Ayrıca Şırnak'ta 1, Elazığ'da 1 olmak üzere toplam 2 terörist de teslim oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 4 terörist öldürüldü.
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 4 terörist öldürüldü.
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 4 terörist daha öldürüldü. Ayrıca Şırnak'ta 1 terörist de teslim oldu. Nusaybin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 286'ya, Şırnak'ta 246'ya yükseldi.

Patlayıcılar imha ediliyor

Nusaybin'de 14 el yapımı patlayıcı imha edildi, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 623 oldu. Şırnak'ta ise, dokuz el yapımı patlayıcı imha edildi, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı ise 704'e yükseldi.

Öte yandan Şırnak'ta icra edilen arazi aramasında ise, bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanmış altı adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

Elazığ'da 1 terörist teslim oldu

Elazığ'da bölücü terör örgütü'nden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Yüksekova'da silah ve mühimmatlar bulundu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden ayrıntılı arama faaliyetlerde, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, dört adet av tüfeği, altı adet tabanca, 35 adet Kaleşnikof fişeği, dört adet Kaleşnikof şarjörü ele geçirildi.

Hakkari'de mühimmat ele geçirildi

Hakkari'de icra edilen operasyonda, arazide gizlenmiş halde 3.637 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.

Lice'de mayın imha edildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, icra edilen mayın/el yapımı patlayıcı aramasında bölücü terör örgütü tarafından yola tuzaklanmış halde bulunan bir adet mayın/el yapımı patlayıcı imha edildi.

Bitlis'te 60 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi

Bitlis'te icra edilen operasyonda, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 60 kilogram amonyum nitrat, 100 metre kablo, muhtelif miktarda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Lice'de 16 köyde sokağa çıkma yasağı


Nusaybin'de baba-oğul omuz omuza operasyonda

Teröristlerle çatışma anı kamerada
OYNAT 00:35
Teröristlerle çatışma anı kamerada
Şırnak'ta güvenlik güçlerinin teröristlere yönelik sürdürdüğü ve teröristlerin bir binada sıkıştırıldığı operasyon anı kameraya yansıdı.
Bordo berelilerilerden ağır darbe: 9 terörist öldürüldü


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.