Gündem Adalet Bakanı Gül İnsan Hakları Eylem Planı ülkemiz için milat olacak

Adalet Bakanı Gül: İnsan Hakları Eylem Planı ülkemiz için milat olacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün duyurulacak İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili açıklama yaptı. Gül, "Cumhuriyetin 100. yılına girmeye hazırlanan ülkemizin bu süreçte temel politika belgesi olacak. Aynı zamanda ’yeni ve sivil anayasa’ çalışmaları için milat anlamına geliyor" dedi.

Haber Merkezi İHA
Adalet Bakanı Gül: İnsan Hakları Eylem Planı ülkemiz için milat olacak
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanacak.

Program öncesi Telegram hesabından paylaşımda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'nın Türkiye için bir milat olacağını söyledi.

Bakan Gül, mesajında "İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhuriyetin 100. yılına girmeye hazırlanan ülkemizin bu süreçte temel politika belgesi olacak. Bugün aynı zamanda ’yeni ve sivil anayasa’ çalışmaları için milat anlamına geliyor. Milletimizle beraber yapacağımız 83 milyonun anayasası ile demokrasi tarihimize yeni bir sayfa açacağız. İnsan Hakları Eylem Planı ülkemize, devletimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Hak ve özgürlüklere yeni yol haritası
GÜNDEM
Hak ve özgürlüklere yeni yol haritası

İşte yeni eylem planı
GÜNDEM
İşte yeni eylem planı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.