Gündem Milli Eğitim Bakanlığı Adnan Menderesin idam görüntülerinin ortaokul öğrencilerine izletilmesiyle ilgili soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı Adnan Menderes'in idam görüntülerinin ortaokul öğrencilerine izletilmesiyle ilgili soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili soruşturma başlattı. Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra daha hassas inceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
​Adnan Menderesin idam görüntüleri ortaokul öğrencilerine izletildi​:  Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk.

Uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV üzerinden ortaokul öğrencilerine, Adnan Menderes'in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletildi.

EBA hakkında 8 önemli tavsiye öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak
GÜNDEM
EBA hakkında 8 önemli tavsiye öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak

Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ekibiyle büyük bir gayret göstererek çalıştıklarını, söz konusu etkinlik görüntülerini güvendiği için denetleme ihtiyacı duymadığı ekibin hazırladığını belirtti.

Uzaktan eğitimde ilk gün: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi
GÜNDEM
Uzaktan eğitimde ilk gün: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi

Selçuk, şu şekilde açıklamada bulundu:

"Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz."

Adnan Menderes'in idam görüntüleri ortaokul öğrencilerine izletildi.
Adnan Menderes'in idam görüntüleri ortaokul öğrencilerine izletildi.

Bakan Selçuk soruşturma talimatını verdi

Bakan Selçuk, yaptığı bu açıklamanın yanı sıra, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdi.

Bunun üzerine söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı. Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra daha hassas inceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı bildirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.