Gündem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı

Gelen son dakika haberine göre, Resmi Gazete’te yayımlanan açıklamayla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı. Bu son dakika kararın ardından dakikalar sonra Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde 3 yeni isim görev aldı. Yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilen Derya Yanık kimdir?

Haber Merkezi Yeni Şafak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık kimdir?
Derya Yanık

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin değişip değişmeyeceği son günlerin merak edilen konularından birisi olarak gündemde yer alıyordu. Gelen son dakika haberine göre, Resmi Gazete’te yayımlanan açıklamayla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı. Bu son dakika kararın ardından dakikalar sonra Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde 3 yeni isim görev aldı. Yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilen Derya Yanık kimdir?

DERYA YANIK KİMDİR?

Avukat Derya Yanık, 1972 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaya devam ediyor.

AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değişti: Üç yeni bakan atandı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değişti: Üç yeni bakan atandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.