Gündem AK Partide yeniden aday gösterilen belediye başkanları

AK Parti'de göreve devam edecek belediye başkanları kimler?

AK Parti’de yeniden aday gösterilen belediye başkanları

Yerel seçimlere kalan süre her geçen gün daha da azalırken, heyecan sürekli artıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen törende AK Parti’nin yerel seçimlerdeki adaylarının bir kısmını açıkladı. Listeler açıklanır açıklanmaz en çok merak edilen konuların başında "AK Parti’de hangi belediye başkanları yola devam ediyor" oldu. İşte, halen belediye başkanı olan ve Mart’taki seçimde de yeniden aday olacak isimler.

Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti mitingi.
AK Parti mitingi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda AK Parti’nin 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde aday göstereceği bazı isimleri kamuoyuna duyurdu.

Erdoğan öncelikle 40 ilin belediye başkan adayını açıklarken, geri kalan isimlerin de en kısa sürede ilan edileceği bilgisini verdi.

AK Parti’de kimler yola devam ediyor?

Siyaset kulislerinin merakla beklediği listede ismi geçen adaylar sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına girdi. Bu kapsamda seçmenin en çok merak ettiği sorulardan biri de "AK Parti’de yeniden aday gösterilen belediye başkanları kim?" oldu.

Halen kendi illerinde belediye başkanı olan ve önümüzdeki seçimlerde de seçmenin karşısına ‘Başkan Adayı’ olarak çıkacak isimler şöyle:

 1. Amasya - Cafer Özdemir
 2. Antalya - Menderes Türel
 3. Artvin - Mehmet Kocatepe
 4. Bursa - Alinur Aktaş
 5. Denizli- Osman Zolan
 6. Diyarbakır - Cumali Atil
 7. Erzurum - Mehmet Sekmen
 8. Gaziantep - Fatma Şahin
 9. Gümüşhane - Ercan Çimen
 10. Kastamonu - Tahsin Babaş
 11. Kırıkkale Mehmet Saygılı

Erdoğan AK Parti'nin 40 ildeki adayını açıkladı
GÜNDEM
Erdoğan AK Parti'nin 40 ildeki adayını açıkladı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.