Gündem AK Partili Özlem Zengin İki aydır çok sistematik saldırıya uğruyorum

AK Partili Özlem Zengin: İki aydır çok sistematik saldırıya uğruyorum

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medyadaki saldırılara ilişkin gazetecilerin saldırıların yaklaşık iki aydır devam ettiğini belirten Zengin, "AK Parti Grup Başkanvekili olarak, bir kadın olarak çok sistematik saldırıya uğruyorum. Bu, yaklaşık iki aydır devam ediyor." dedi. Saldırıların nedenine de değinen Zengin, "Gara ile alakalı meselenin hızlıca üstünü örtmek için, bunu CHP de yaptı, Sayın Kılıçdaroğlu da yaptı. Fail olarak, ne alaka, Sayın Cumhurbaşkanımızı gösteriyor. Bir hedef şaşırtma olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kendisine yönelik çirkin saldırılar hakkında konuştu. TBMM'nin gündemini terörize eden bir milletvekillerinin olduğunu belirten Zengin, "Olay ilk olduğunda, Genel Kurulu'nda muhalefetin bize yönelttiği her soruya gün içinde yanıt veririm. Ben devletin Valisine bakanlarına itimat etmeyecek miyim? Ben aldığım bilgilere dayanarak o olay ve o kişi için olmadığını söyledim. Gelmiş geçmiş 60 yıldır belki bu arama var. Avrupa'da, ABD'de, İsrail'de var. Havaalanlarına gittiğinizdeki aramalardan bir farkı yok.

  • Ben bir hukukçu olarak bazen hata yapan insanları soruşturma gereken insanların hepsinin savunucusu olamam. Benim söylediğim, bir gün, bir iddia ve bir şehirle alakalıdır. 60 saniye bile olmayan bir görüntüden inanılmaz saldırılar... Aklınıza gelebilecek herkes yazdı çizdi. Özellikle de kadınlardan.

"Konuşmalar buharlaşıyor"

Kılıçdaroğlu da benim adımı anarak bir açıklama yaptı. Türkiye'nin her yerinde benim bunu normalleştirdiğimi söylediler. TBMM'nin gündemini terörize eden bir milletvekilleri var. Bu meseleler hararetle anlatılıyor. 4 kişi evinin önden kaçırılmış diye günlerce anlattılar. Daha sonra ortaya çıktı ki aslında bu kişiler hücre evinde kalıyorlarmış, aileleri anlattı. Ben soruyu önemsiyorum. O an alınmış, bakanından öğrenilmiş cevapları muhatabıma vermeyi önemsiyorum. Aslında kullanılan siyasetteki bu dili, bir grup önerisi vardı HDP'nin. Biz daha başlarken, sakin konuşmalar yaptık. Bu konuşmalar buharlaşıyor.

AK Parti'li Zengin'e yönelik ahlaksız paylaşımda bulunan avukata soruşturma
GÜNDEM
AK Parti'li Zengin'e yönelik ahlaksız paylaşımda bulunan avukata soruşturma

"Saldırılar planlı mıydı?"

Gazetecilerin "Saldırılar planlı mıydı?" sorusunu yanıtlayan Zengin şunları söyledi: "Planlı olduğunu düşünüyorum. 2 aydır sistematik bir saldırıya uğruyorum. Planlı olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin ilk başörtülü Grup Başkanvekili olduğum için diye düşünüyorum. Kafa aynı, hiç değişmiyor. Bu nefret, öfke, bir hayat tarzına bir itiraz aslında. Toplumda bir bölünmeye neden olmak istiyorlar. Ben gerçeği söylemekle mükellefim. Bu yoktur dediğinizde kelimelerinizin hiçbir anlamı kalmıyor. Kapaklar yapılıyor karikatür dergilerinde. İğrenç diyeceğim kapaklar. Yazılanlar, ifadeler, cümleler.

Özlem Zengin'e yönelik ahlaksız saldırıya soruşturma
GÜNDEM
Özlem Zengin'e yönelik ahlaksız saldırıya soruşturma

"Saldırılar beni incitiyor"

Saldırıların kendisini incittiğini belirten Zengin, "Ben geçen gün 'Ben bir insanım' dedim ve inciniyorum. O değerleri bana karşı da hayata geçirin. Biz Genel Kurulda 12 saat kalmışız. 12 saatlik konuşmada, günün son konuşması, size saldırı ve tahrikler var. Burada bence merhametle meselelere yaklaşmaya ihtiyacımız var." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: AK Parti kadın meselesini yaşayan bir partidir
GÜNDEM
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: AK Parti kadın meselesini yaşayan bir partidir

"Muhalefetten Lütfü Türkkan aradı"

İYİ Partili Lütfü Türkkan'a teşekkür etmek istediğini söyleyen Zengin, "Lütfü Türkkan aradı, 'Yanındayız merak etme' dedi. Bu sabah Emine Erdoğan Hanımefendi aradı. Adalet Bakanımız, İçişleri Bakanımız konuyla çok yakından ilgilendiler. Ben zaten şikayetçi oldum. Fahrettin Altun Bey, İbrahim Kalın Bey, milletvekili arkadaşlarımın tamamına yakını çok büyük yakınlık gösterdiler bu konuya." şeklinde konuştu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.