|
Gündem

Akşener başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği hakkında değerledirmede bulundu: Davutoğlu hariç diğer liderler evet dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündeme ilişkin değerlendirmede bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliğine ilişkin Akşener, "Göreceğiz içini, muhtemelen 'Haydi mutfak' şeklinde bir toplantımız olacak" dedi.

11:30 . 9/12/2022 Cuma
Yeni Şafak
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

Başörtüsüne yönelik anayasa değişklik teklifine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gazetecilere değerlendirmede bulundu. Akşener, altılı masanın ortak bir kararda buluşacağını belirtti.

'DAVUTOĞLU HARİÇ'

Anayasa değişiklik teklifine ilişkin Akşener,
"Ben masaya bu konuyu ortak karara bağlamamız gerektiğini bir teklif olarak götürdüm. Madem ortak bir yol yürüyoruz, yani Kemal Bey böyle bir teklifte bulundu, hemen diğer arkadaşlar 'Çok iyi olur' dediler. Yani masada genel başkanlar 'Evet' dedi, sadece Davutoğlu değil. İçeriğin görülmesine karar verildi o masada. Ama ortak bir karar alınmasının doğru olduğunu düşünüyorum. Göreceğiz içini, muhtemelen 'Haydi mutfak' şeklinde bir toplantımız olacak"
dedi.
#Meral Akşener
#İYİ Parti
#Altılı masa
#Başörtüsü
2 ay önce
default-profile-img
Akşener başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği hakkında değerledirmede bulundu: Davutoğlu hariç diğer liderler evet dedi
Barcelona 10 maçtır kaybetmiyor
TBMM Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanımızın adaylığında hukuken sorun yok
BUDO seferlerine fırtına engeli: İptal feribot (BUDO) seferleri listesi
Bakan Dönmez enerji diplomasisi için Bakü'ye gidiyor
Avustralya İngiliz monarşisini banknotlarından çıkarma kararı aldı