Gündem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcekten sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in solunum sıkıntısı ve ateş sebebiyle kontrol amaçlı hastaneye gitti. Hastaneden taburcu olan Böcek, koronavirüs testinin negatif çıktığını bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcekten sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama
Muhittin Böcek

Son 10 gündür yangın bölgesinde bulunan ve dün öksürmeye başladığı için bugün dinlenmeye çekilen Başkan Muhittin Böcek, sabah saatlerinde solunum problemi ve yüksek ateş sebebiyle kontrol için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gitti. Böcek’in durumunun tespiti için testlerinin devam ettiği bildirildi.

Akdeniz Üniversitesi'nden Böcek'in durumuna ilişkin açıklama

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Böcek'in tahlillerini yaptıklarını ifade etti.

Durumunun iyi olduğunu anlatan Özkan, "Doğal olarak çok kalabalığa girip çıkıyordu. Rutin kontrol yapıldı, bir sıkıntısı yok. Şu an için yatırılmadı, takip ediyoruz. Hafif öksürüğü vardı" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 108 gün sonra taburcu oldu
GÜNDEM
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 108 gün sonra taburcu oldu

Muhittin Böcek sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.Hastanede yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığını belirten Böcek'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Sevgili dostlar, ateş, öksürük, halsizlik nedeniyle Akdeniz Üniversitemize geldim.

Tahlillerim yapıldı, Covid testim çok şükür negatif çıktı.

İyi dileklerinize teşekür ederim. Sağlıklı güzel günler diliyorum."

Uzun süre tedavi görmüştü

Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta 2020 tarihinde yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulanmıştı. Böcek, sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine 9 Kasım’da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmış, ardından da 3 Ekim tarihinde taburcu edilmişti.

Muhittin Böcek tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi
OYNAT 00:43
Muhittin Böcek tedavisinden sonra ilk kez görüntülendi
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, uzun süredir Covid-19 teşhisi nedeniyle tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Rektör Özkan, ziyaretinde Böcek'e nasıl hissettiğini sordu. Başkan Böcek ise tedavisinin ardından 100 günü geçtiğini, sağlık çalışanlarına ve kendisine dua edenlere teşekkürlerini sundu. Özkan ve Başkan Böcek'in ziyaret sırasındaki görüntüleri ise sosyal medyada paylaşıldı. Başkan Böcek, tedavisinin ardından ilk kez görüntülendi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.