Gündem Antalyalı estetik mağdurları kadın yaşadığı acıyı anlattı Gülmeyi unuttum, mimiklerimi kaybettim

Antalyalı estetik mağdurları kadın yaşadığı acıyı anlattı: Gülmeyi unuttum, mimiklerimi kaybettim

Güzellik merkezi adı altında merdivenaltı işletmelerde vatandaşın sağlığını hiçe sayan işletmelerin son durağı Antalya oldu. Estetik sonrası dudağının zarar gördüğünü ileri süren ve tedavisi devam eden Songül Uzunoğlu, yaşadıklarının etkisinden kurtulamıyor. Uzunoğlu, "Estetik mağdurlarını gördüğümde ağlıyorum. Yaşadığım zorluklar, travmalar gözümün önüne geliyor. Gülmeyi unuttum, mimiklerimi kaybettim. Kahve içmeyi, sıcak yemek yemeyi özledim" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Antalyalı estetik mağdurları kadın yaşadığı acıyı anlattı: Gülmeyi unuttum, mimiklerimi kaybettim
Estetik mağduru kadın, operasyon yaptırılacak merkezin çok iyi araştırılması gerektiğini söyledi.

Özel bir tıp merkezinde geçirdiği estetik operasyon nedeniyle alt dudağının zarar gördüğünü öne süren 42 yaşındaki Uzunoğlu'nun, tedavisi devam ediyor. Yaşadığı zorlukları anlatan Uzunoğlu, gözaltı morlukları için gittiği merkezde dolgu yapıldığını belirtti. Önce ışık dolgusu yapılacağının söylendiğini ardından yağ dokusu yapıldığını aktaran Uzunoğlu, yapılan dolguların hiçbirinin tutmadığını dile getirdi.

  • Dolgudan sonra dudağındaki ana damarın tıkanması sonucu dokuların tamamen işlevini yitirdiğini anlatan Uzunoğlu, dudağını kaybettiğini, çok acılar çektiğini ifade etti.

Adıyamanlı genç kadın lazer epilasyon mağduru: Vücudunda ikinci derece yanık oluştu, acıya dayanamayıp hastaneye koştu
GÜNDEM
Adıyamanlı genç kadın lazer epilasyon mağduru: Vücudunda ikinci derece yanık oluştu, acıya dayanamayıp hastaneye koştu

"Çok dikkat etmek, iyi araştırmak gerekiyor"

Dolgu yapıldıktan sonra dudağının simsiyah olduğunu vurgulayan Uzunoğlu, şunları kaydetti: "Çok acı çektim. Aylarca yemek yiyemedim, su bile içemedim. Psikolojik olarak hala çok kötüyüm. Çevremin etkisiyle bu işe kalkıştım, çok dikkat etmek, iyi araştırmak gerekiyor. Estetik mağdurlarını gördüğümde ağlıyorum. Yaşadığım zorluklar, travmalar gözümün önüne geliyor. Gerçekten yaşayan bilir. Estetikten mağdur olan kadınlar bana sosyal medyadan ulaşıyor."

"Psikolojim iyice bozuldu"

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde dudağına iki kez doku nakli yapıldığını anlatan Uzunoğlu, ameliyatların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ertelendiğini bildirdi. Uzunoğlu, "Psikolojimdeki acı kaybın karşılığı yok. Yanlış uygulanan estetiklerin sonucu vahim olabiliyor, ölümle sonuçlanabiliyor. Ben gülmesini unuttum, mimiklerimi kaybettim. Kahve içmeyi, sıcak yemek yemeyi özledim. Dudağınız yoksa siz tam olamıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

"Hukuki süreç devam ediyor"

Uzunoğlu, mahkeme sürecinin devam ettiğini belirterek "Sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gittim, dokuların öldüğünü, damarın tıkandığını söylediler. Ağrıya dayanamıyordum. Hastanenin Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan doku nakli yaptı. En az 5-6 operasyon daha geçireceğim." diye konuştu.

Diyarbakırlı genç kız güzellik merkezinde kâbusu yaşadı: Her yeri yandı
GÜNDEM
Diyarbakırlı genç kız güzellik merkezinde kâbusu yaşadı: Her yeri yandı

Doku nakli gerçekleştirilmişti

Antalya'da özel tıp merkezinde yaptırdığı estetik operasyon sonucu dudağının zarar gördüğünü ileri süren Songül Uzunoğlu, 19 Aralık 2019'da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına, operasyonu yapan tıp merkezi ve doktor hakkında şikayette bulunmuştu. Uzunoğlu'nun Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavisine başlanmış, doku nakli gerçekleştirilmişti.

Estetikte çirkin pazarlama
EKONOMİ
Estetikte çirkin pazarlama

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.