Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Bahçeli Türk devleti Garada hata yapmamış hıyanete bedel ödettirmiştir

Bahçeli: Türk devleti Gara'da hata yapmamış hıyanete bedel ödettirmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bilinmesini özellikle ve önemle isterim ki, Cumhur İttifakı'nın ortağı olarak şayet Gara'yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız. Türk devleti Gara'da hata yapmamış, hıyanete bedel ödettirmiştir. Zilletin karın ağrısı budur" dedi.

Haber Merkezi DHA
Bahçeli: Türk devleti Garada hata yapmamış hıyanete bedel ödettirmiştir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklama yaptı.

MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, terörizmin insanlığın ortak düşmanı olduğunu bildirdi. Terörizmin kanlı eylemlerinin her insan, her toplum, her ülke için en şeni cinayet olduğunu belirten Bahçeli, "Bu yüksek tehditle dişe diş mücadele insan onurunun muhafazası için milli ve tarihi bir sorumluluktur. Mesele ağırdır, çözümü şarttır. Hiçbir şey adına teröre göz yumulamaz, tarafsız ve hareketsiz kalınamaz. Bu konunun aması, ancağı, fakatı, eğeri olamaz. Aksi tutum ve davranışlar terörizme can suyu vermek, terör örgütlerinin doymak bilmez pis kursağına hizmet etmektir. Teröre sıcak ve sempatik tavırlar işbirlikçiliktir, aynı şekilde ihanete teşneliktir. Terör örgütlerinin adını telaffuz etmekten kaçınanlar, karanlık projelere figüranlık yapanlar masumlara ve mazlumlara sıkılan kurşunların tetiği ve namlusu olan rezillerdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava

'BU DİL TERÖRİST KARAYILAN'IN DİLİDİR'

Bahçeli, Gara katliamını devletin üstüne yıkma oyununun malum siyasi partilerin temel propagandası haline geldiğini belirterek, "Terörle mücadeleyi gölgelemek, bu alandaki muvaffakiyeti örselemek isteyen zillet ittifakı ağız birliği halinde ve hiç utanmadan konuşmaktadır. CHP Genel Başkanı'nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir.

  • CHP, HDP, İP ve diğer marjinal partiler Gara'da Türkiye’nin karşısında pozisyon almış, PKK’nın safına girmişlerdir. Sabun köpüğü nasıl eriyorsa, bu partiler millet vicdanında o nispette erimiştir. Çakma devrimciler, çıkarcı yazarlar,y eteneksiz aydınlar yüzsüzce devleti suçlamışlardır. Zillet ittifakı PKK'yla simbiyoz ilişki kurmuştur. HDP; CHP ile İP’i kolonileştirmiş, hatta kolon atmıştır. Karşımızdaki tablo milli güvenliğimiz için vahim bir tehlikedir. Gara’da devleti karalamak terör örgütü PKK’yı aklamak demektir. Bu dil terörist Karayılan’ın dilidir" diye konuştu.

Gara mağara üs
GÜNDEM
Gara mağara üs

'HUZUR VE REFAHIN TARAFI OLACAĞIZ'

Bahçeli, Gara'da sadece PKK'yla değil, destek veren stratejik tehditlerle de mücadele edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bilinmesini özellikle ve önemle isterim ki, Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak şayet Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız. Türk devleti Gara’da hata yapmamış, hıyanete bedel ödettirmiştir. Zilletin karın ağrısı budur.

Tarihsel döngü, dünyada yeni bir gücün ortaya çıktığı ve egemen güçle rekabet etmeye başladığı dönemlerde gerilimlerin yoğunlaştığını göstermektedir. Türkiye yükselen güçtür, Gara’da sadece PKK’yla değil, destek veren stratejik tehditlerle de mücadele etmiştir. Devlet yönetmek, en kötü durum senaryosuna bile hazır olmayı gerektirir. Türkiye her ihtimale, her tertip ve tuzağa, her türlü yıkım propagandasına devlet ve millet dayanışmasıyla karşı koymaya, cevap vermeye muktedirdir. Terörle mücadelede Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli komuta heyetinin, kahraman askerlerimizin, polislerimizin, korucularımızın Allah şahittir ki sonuna kadar arkasındayız.

İhanetin çirkin harabelerini yıkacağız, huzur ve refahın tarafı olacağız. Gara’nın karası kahramanca kazınmış, kuytudaki korkak ve zillet siyaset kalabalığı ise Türk milletinin muhteşem iradesiyle kızağa çekilmek için beklemeye alınmıştır. Gün ola harman ola, hepsi birden yel olacak sel olacak layıklarını bulacaklardır."

Bahçeli ayrıca, Regaip Kandili'ni kutlayarak, şehitleri andı.

Gara’da 13 vatandaşımızı şehit eden PKK’lı hainin kimliği açıklandı
GÜNDEM
Gara’da 13 vatandaşımızı şehit eden PKK’lı hainin kimliği açıklandı

Gara şehidi uzman çavuşun eşinin feryadı: Bekle dedin bekledim
GÜNDEM
Gara şehidi uzman çavuşun eşinin feryadı: Bekle dedin bekledim

Bakan Soylu: Gara'daki şehitlerimiz ilk kaçırıldığında Buldan
OYNAT 01:16
Bakan Soylu: Gara'daki şehitlerimiz ilk kaçırıldığında Buldan "Biraz misafir edip salacaklar" dedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda Gara Operasyonu sırasında şehit olan 13 vatandaşın ilk kaçırıldığı dönemde AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık ile HDP'li Buldan arasında geçen konuşmayı aktardı. Soylu 'Öznur Hanım bu vatandaşlarımızı sorduğunda Buldan, 'Ben görüştüm. Biraz misafir edip salacaklar' dedi. Bunlar tarihi şahitliklerdir' diye konuştu.

Bakan Akar Gara operasyonunu harita üzerinden anlattı
OYNAT 06:29
Bakan Akar Gara operasyonunu harita üzerinden anlattı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TBMM Genel Kurulu'nda Gara operasyonuyla ilgili bilgilendirme yaptı. Bakan Akar Gara operasyonunu harita üzerinden göstererek anlattı.

Devlet Bahçeli: İyi Parti'nin başkanı, hala terörist Demirtaş ile kahvaltı programında buluşmanın hevesinde midir?
OYNAT 01:21
Devlet Bahçeli: İyi Parti'nin başkanı, hala terörist Demirtaş ile kahvaltı programında buluşmanın hevesinde midir?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Gara'da 13 vatandaşımızın şehit edilmesine ses çıkarmayanlara ses çıkarmayan siyasilere tepki göstererek 'Partimizde görev yaparken tek bir esnafın elini sıkmadan gezen İYİ Parti'nin başkanı, hala terörist Demirtaş ile kahvaltı programında buluşmanın hevesinde midir? '


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.