Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Bakan Çavuşoğlu Mısırın kıta sahanlığımıza saygı göstermesi olumlu bir adım

Bakan Çavuşoğlu: Mısır'ın kıta sahanlığımıza saygı göstermesi olumlu bir adım

Mısır'ın Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği kıta sahanlığı sınırlarını dikkate alarak hidrokarbon arama ihalesine çıktığını duyurmasını değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kıta sahanlığımıza saygı gösterilmesi olumlu bir adım. Deniz yetki alanlarını müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bakan Çavuşoğlu: Mısırın kıta sahanlığımıza saygı göstermesi olumlu bir adım
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gürcistan Dışişleri Bakanı Davit Zalkaliani ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mısır'ın Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği kıta sahanlığı sınırlarını dikkate alarak hidrokarbon arama ihalesine çıktığını duyurmasını değerlendiren Çavuşoğlu, "Kıta sahanlığımıza saygı gösterilmesi olumlu bir adım. İlişkilerimizin seyrine göre biz de Mısır'la deniz yetki alanlarını müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz" dedi.

Yunan basını Mısır'ın "Türkiye ile anlaşmaya açık kapı bıraktığını" yazdı
DÜNYA
Yunan basını Mısır'ın "Türkiye ile anlaşmaya açık kapı bıraktığını" yazdı

BM, Türkiye ve Libya arasındaki deniz sınırı anlaşmasını tescil etti
DÜNYA
BM, Türkiye ve Libya arasındaki deniz sınırı anlaşmasını tescil etti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.