|
Gündem

Bakan Kurum: İnşaat malzemesi üreticileri 11 ilde fiyatlarını sabitledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Gaziantep'te iş dünyası ve müteahhitlerle bir araya geldi. "Türkiye için eli taşın altına koyma zamanı, hep birlikte bu süreci yönetmek zorundayız" diyen Kurum, inşaat malzemesi üreticilerinin depremlerden etkilenen 11 ilde fiyatları sabitlediklerini duyurdu.

12:57 . 1/03/2023 Çarşamba
AA
Bakan Kurum iş dünyası ve müteahhitlerle toplantı gerçekleştirdi.

Bakan Kurum iş dünyası ve müteahhitlerle toplantı gerçekleştirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde inşa edilecek kalıcı konutlara ilişkin süreci, üreticisi, inşaatçısı, işçisi, mühendisi, mimarı ile birlikte yürütmek zorunda olduklarını belirtti.

Depremden etkilenen 11 ilde depremzedeler için inşa edilecek kalıcı konutların yerlerinin belirlenmesi amacıyla bilim insanlarıyla görüşmeler yapan Kurum, müteahhit ve inşaat malzemesi üreticileriyle de ayrı ayrı toplantılar gerçekleştirdi.

Bakan Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da aralarında bulunduğu iş dünyası ve inşaat malzemesi üreticileriyle bir araya geldi.

İş dünyası temsilcilerinin dinlendiği, üretimin artırılmasına ilişkin istişarelerde bulunulan toplantıda, inşaat malzemesi üreticileri, depremlerden etkilenen 11 ilde fiyatları sabitlediklerini açıkladı.

"Devletin gücünü bugün vatandaşa gösterme, her türlü imkanı vatandaşa verme günü"

Bakan Kurum, daha sonra müteahhitlerle bir araya gelerek yeni yapılacak konutlarla ilgili bilgi verdi.
"Bu ülke için eli taşın altına koyma zamanı"
diyen Bakan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Üreticisi, inşaatçısı, işçisi, mühendisi, mimarı ile hep birlikte bu süreci yürütmek zorundayız. O evlerin en temiz, en sağlıklı, en güvenli şekliyle yapılmasını bekliyorum. Devletin gücünü bugün vatandaşa gösterme, her türlü imkanı vatandaşa verme günü. Bunu da hep birlikte yapmak zorundayız. Bunu yapacak güce ve kudrete sahibiz. El birliği içerisinde bu süreci yöneteceğiz. Bu süreci doğru yönetmek zorundayız. Biz pandemi sürecinde kimsenin çalışmadığı bir dönemde afet konutunu da yaptık, sosyal konutumuzu da yaptık, kamu yatırımlarını da yaptık. Milletin evden çıkmadığı süreçte biz sokaktaydık. Maskeyle gittik şantiyede çalıştık. Tüm dünya tedariki durmuştu. Yarın hepsi düzene girer, aslolan olanı orada takip etmek, olanı birlikte yönetmek. Bunu da inşallah yöneteceğiz."


#çevre
#Gaziantep
#Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum
7 ay önce
default-profile-img