Gündem Canan Kaftancıoğlu ve Fatih Portakal dalga geçmişti 18 yaş üstündekilerin aşılanmasına başlandı

Canan Kaftancıoğlu ve Fatih Portakal dalga geçmişti: 18 yaş üstündekilerin aşılanmasına başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mayıs ayının başlarında yaptığı açıklamada "Yaz döneminde 18 yaş üstü herkes aşılanabilir" demişti. Bakan Koca'nın bu sözleriyle, FOX TV'nin eski sunucusu Fatih Portakal, "İ-nan-mı-yo-rum", CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise "Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca yüzü kızarmayacak nasıl olsa" paylaşımlarıyla alay etmişti. Bugün itibariyle 18 yaş ve üstündekilerin aşılanmasına başlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Canan Kaftancıoğlu ve Fatih Portakal dalga geçmişti: 18 yaş üstündekilerin aşılanmasına başlandı
Fatih Portakal ve Canan Kaftancıoğlu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mayıs ayının başlarında haziranda yoğun bir aşı sevkiyatı olacağını duyurarak "Yaz dönemi itibarıyla da 18 yaş ve üstü herkesin aşılanması için yoğun bir çaba içindeyiz" açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Koca: Yaz döneminde 18 yaş üstü aşılanabilir

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet de Bakan Koca'yla yaptığı görüşmeyi köşesine taşıyarak "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca görüşmemizde, 'Yaz döneminde 18, belki de 16 yaş üstü herkes aşılanabilir' dedi" bilgisini paylaşmıştı.

Yazın 18 yaş da aşılanacak
KORONAVİRÜS
Yazın 18 yaş da aşılanacak

CHP'li Kaftancıoğlu: Yüzü kızarmayacak nasıl olsa

Bu açıklama üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca yüzü kızarmayacak nasıl olsa. Bir hekimin göz göre göre bu derece yalan söyleyebilmesi, gerçekleri perdelemesi, yeri geldiğinde bilimi çarpıtması benim ağrıma gidiyor. Değer mi? Mesleğinden, vatandaştan utanmıyorsa kendinden utanır insan" demişti.

Fatih Portakal: İ-nan-mı-yo-rum

Benzer şekilde FOX TV'nin eski sunucusu Fatih Portakal da Twitter hesabından paylaşımda bulunmuş, Bakan Koca'nın mesajıyla ilgili haberi alıntılayarak "İ-nan-mı-yo-rum" sözleriyle dalga geçmişti.

18 yaş üstündekilerin aşılanması bugün başladı

Kovid-19'la mücadele kapsamında 18 yaş ve üstündekilerin aşılanmasına bugün itibariyle başlandı. Randevu alarak Ankara Şehir Hastanesi'ne gelen 18-24 yaş arasındakiler, Kovid-19 aşısının birinci dozunu oldu.

18 yaş ve üstündekilerin aşılanmasına başlandı
KORONAVİRÜS
18 yaş ve üstündekilerin aşılanmasına başlandı

TURKOVAC için 5 ülke gönüllü oldu: 40 bin 800 gönüllü aşılanacak
KORONAVİRÜS
TURKOVAC için 5 ülke gönüllü oldu: 40 bin 800 gönüllü aşılanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: ABD yaptığımız ödemeye karşılık teklif etti
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: ABD yaptığımız ödemeye karşılık teklif etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Türkiye'nin ABD'den F-16 talep ettiği iddialarına ilişkin, ""Bizim böyle bir durum söz konusu değil. F-35'ler için yatığımız ödeme söz konusu. Bunun karşısında Amerika'nın böyle bir teklifi oldu. Görüşmeler sürüyor" ifadelerini kullandı.
Dünyada başka örneği yok: 65 yaş üstündekilere özel acil servis kurulacak
Gündem

Dünyada başka örneği yok: 65 yaş üstündekilere özel acil servis kurulacak

Acil Tıp Uzmanları Derneğince (ATUDER) hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edilen proje kapsamında, Türkiye'de 65 yaş üstündeki vatandaşlar için acil servisler oluşturulacak. Acil Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, "Türkiye'de pilot bölge uygulamasıyla yaşlılar için yeni bir acil servis dizaynı yapıyoruz. Bu projemiz, Avrupa'da çok ilgi gördü. Avrupa Birliği projeleri içinde destek aldı. Türkiye'de başlangıç uygulamasını yapıyoruz. Pilot bölgeler seçilecek, acil servislerde entegrasyonu belirlenecek. Sadece yaşlılara odaklanılmış bir acil servis olacak" ifadelerini kullandı.
Konyasporlu futbolcunun eşinden İlhan Palut'a:
Spor

Konyasporlu futbolcunun eşinden İlhan Palut'a: "Galatasaray karşısında kaybetmeyi mi istiyorsunuz?"

Konyaspor'da forma şansı bulamayan Artem Kravets'in eşi, "En tecrübeli oyuncununuz olmadan Galatasaray deplasmanına gidiyorsunuz. Kaybetmeyi mi istiyorsunuz?" diyerek teknik direktör İlhan Palut'a tepki gösterdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.