Gündem Çavuşoğlundan İdlib tepkisi Suriyede karar verecek halk kalmadı

Çavuşoğlu'ndan İdlib tepkisi: Suriye'de karar verecek halk kalmadı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Esed güçlerinin Suriye'nin İdlip kasabasında dün gece yaptığı kimyasal katliama tepki gösterdi. Saldırıların insanlık suçu olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Esed rejimi yıllardır halkı katlediyor" dedi.

Yeni Şafak
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'deki kimyasal katliama tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Suriye'nin geleceğine kendi halkı karar versin diyenler, görsünler ki, Suriye'de karar verecek halk kalmıyor. Esed rejimi bu şekilde halkı katlediyor." dedi.

Çavuşoğlu, Kerkük İl Meclisi'nin IKBY'ye bağlanma referandumuna gitmesini de değerlendirdi.

Kerkük'teki referandum

Bu atılan adımlar, iyi niyetli adımlar değil. Fırsatçılık yapıyorlar. Bunları kendilerine de söyledik. Türkmenlerin ve Arapların boykot ettiği bir oylama kabul edilemez. Kerkük Türkmenleri yalnız değildir, yalnız da kalmayacaktır. Biz bu olanlara müsaade etmeyiz.

  • Esed rejimi, Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'in Han Şeyhun beldesine klor gazıyla saldırdı. Ard arda meydana gelen kimyasal saldırılarda toplam 100 sivil hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.

Esed kurtarma ekibini de vurdu!

Erdoğan'dan Putin'e 'İdlib' mesajı

Kimyasal saldırı sonrası sağlık ekipleri sınırda bekliyor

Esed kimyasal silahla katlediyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.