Gündem Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum fotoğraflarla duyurdu Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum fotoğraflarla duyurdu: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde sürdürülen müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladıklarını açıkladı.

Haber Merkezi DHA
​Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık
Bakan Kurum, temizlik çalışması öncesi ve sonrası çekilen fotoğrafları paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizinde kirliliğe yol açan müsilaj (deniz salyası) sorununu çözmek için temizlik çalışması başlattı.

'Marmara Denizi Eylem Planı' çerçevesinde 8 Haziran'da 'Marmara hepimizin' sloganıyla başlatılan deniz temizliği seferberliği sürüyor.

TBMM'de Müsilaj Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verildi
GÜNDEM
TBMM'de Müsilaj Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verildi

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Marmara Denizi'mize kıyısı olan illerimizde Belediyelerimiz ve Valiliklerimizle hep birlikte sürdürdüğümüz müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık. İnşallah çok çalışarak kısa sürede denizimizin mavi sularına kavuşacağız" dedi.

Bakan Kurum ayrıca, temizlik çalışması öncesi ve sonrası çekilen fotoğrafları paylaştı.

İzmit Körfezi'nde müsilaj etkisini sürdürüyor: Teknelerin giriş ve çıkışını etkiliyor
GÜNDEM
İzmit Körfezi'nde müsilaj etkisini sürdürüyor: Teknelerin giriş ve çıkışını etkiliyor

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.