Gündem CHPde Öztürk Yılmaz disipline sevk edildi

CHP Türkçe ezan isteyen Öztürk Yılmaz'ı disipline sevk etti

CHP'de Öztürk Yılmaz disipline sevk edildi

CHP yönetimi, Türkçe ezan skandalıyla gelen gündeme gelen Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı disipline sevk etti. Yılmaz'ın yanı sıra 24 Haziran seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Gürsel Erol'un da disipline sevk edildiği kaydedildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz.
CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz.

CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu, Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol'un CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesini kararlaştırdı.

İki ismin de CHP'nin ilgili grup başkanvekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu nedenle haklarında disiplin işlemi başlatıldığı öğrenildi.

Ezanın Türkçe okunmasını talep eden Öztürk disipline sevk edildi
OYNAT 01:46
Ezanın Türkçe okunmasını talep eden Öztürk disipline sevk edildi
Türkiye'de 18 sene boyunca Türkçe okunan ezan, CHP'li isimler tarafından tekrar gündeme geldi. CHP'li isim olan Ömer Faruk Eminağaoğlu da ezanın yeninden Türkçe okunacağı günlerin geleceğini söylemesinin üstünden çok geçmedi ki bir başka CHP milletvekili Öztürk Yılmaz'da ezanın Arapça okunmasından rahatsız olduğunu dile getirerek 'Ezan Türkçe okunsun' dedi. Öztürk, CHP yönetimi tarafından disipline sevk edildi.

Öztürk Yılmaz son olarak bir televizyon programında ezanın Türkçe okunmasına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırmıştı

  • Gürsel Erol ise 24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.

Oturma eylemi çağrısı CHP’yi karıştırdı
GÜNDEM
Oturma eylemi çağrısı CHP’yi karıştırdı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.