Gündem CHPli Gamze İlgezdinin 12 rezidansı daha olduğu ortaya çıktı

CHP'li Gamze İlgezdi'nin 12 rezidansı daha olduğu ortaya çıktı

Milletvekili yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırarak ezilenlere mesaj veren CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi'nin Bağdat Caddesi'ndeki 15 milyonluk 3 ultralüks rezidans daire skandalıyla gündeme gelmişti. İlgezdi'nin sanılanın aksine Ataşehir'de 12 rezidans dairesi daha olduğu öğrenildi. İlgezdi'nin, 12 rezidansı eniştesi, amcası, yengesi ve ablası gibi akrabalarının üzerine kaydettirip peyder pey hibe yoluyla kendi üzerine aldığı ileri sürüldü.

Haber Merkezi Diğer
Yolsuzluk ve rüşvet olaylarıyla gündeme gelen Ataşehir'in Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi'nin 3 sanılan rezidans sayısının 15 olduğu iddia edildi. Güneş gazetesinde yer alana habere göre, milyonlarca liralık değerdeki rezidansların yine Ataşehir'de olduğu kaydedildi.

Habere göre, Gamze İlgezdi nasıl elde edildiği bilinmeyen 12 rezidansı ilk önce eniştesi ,amcası, yengesi ve ablası gibi akrabalarının üzerine kaydettirdi. Ardından da peyder pey hibe yoluyla kendi üzerine aldı.

Güneş gazetesi, Gamze İlgezdi'nin hülle yolu ile aldığı rezidansların listesini de yayınladı.


Gamze İlgezdi, devlet hastanesinde diş doktorluğu yapıyor. İstanbul'un en pahalı rezidanslarından üç daire birden aldığı ortaya çıkınca bir açıklama yapan İlgezdi, “Mal varlığımızı İçişleri Bakanlığı'na bildirmek zorundayız. Daireyi kaça aldığım kayıtlarda var. Konut sahibi olmak yasalara aykırı değil" demişti. 7 Haziran'da CHP'den milletvekili seçilen Gamze İlgezdi, partisinin aday belirleme sürecinde yaptığı ön seçimde İstanbul 1. bölgeden 3. sıradan seçilmişti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.