Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu’nun yeni Başkanı Ursula von der Leyen’in talebi üzerine kendisiyle bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, AB üyelik süreci ve Suriye konusu ele alındı.

Haber Merkezi DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Avrupa Birliği Komisyonu’nun yeni Başkanı Ursula von der Leyen’in görüşmesinde; AB üyelik süreci, Türkiye ve AB arasındaki 18 Mart Mutabakatı çerçevesinde Türkiye’deki Suriyelilere destek verilmesi konuları ele alındı.

Erdoğan ve Leyen, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan güvenli bölgeye Suriyelilerin gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşlerini de konuştu.

OYNAT 01:00
"Türkiye'nin terörle mücadelesine saygı duyacaksınız"
'nde kendi adını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi temel atma töreninde konuştu. Burada önemli açıklamalar yapan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yüklenerek, 'İstediğiniz kadar hoplayın zıplayın. İstediğiniz kadar eveleyin geveleyin. Önünde sonunda Türkiye'nin egemenlik haklarına, güvenlik ihtiyaçlarına, terörle mücadelesine saygı duyacaksınız. Bunun başka çıkışı yok.' diye konuştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.