Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim ittifakını masaya yatıracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim ittifakını masaya yatıracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AİHM'nin Selahattin Demirtaş kararına 'Bizi bağlamaz. Biz karşı hamlemizi yapar, işi bitiririz' diyerek tepkisini dile getirdi. Erdoğan, ayrıca Bahçeli görüşmesine ilişkin yaptığı ilk açıklamada "Seçim ittifakını masaya yatıracağız. Cumartesi günü bazı adayları açıklayabiliriz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gündeme dair sorulara yanıt verdi. Erdoğan, Bahçeli ile yarın yapacağı görüşmeye ilişkin soruya, "Seçim ittifakını konuşacağız" dedi. Erdoğan, AİHM'in Demirtaş ile ilgili kararının hatırlatılması üzerine, "Bizi bağlamaz" ifadelerini kullandı.

İTTİFAKI MASAYA YATIRACAĞIZ

  • Erdoğan, yarın gerçekleşecek olan Bahçeli görüşmesiyle ilgili "Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı açıklamaları şöyle:

BAZI ADAYLARI CUMARTESİ AÇIKLAYABİLİRİZ

Çalışmalarla birlikte önce büyükşehir sonra illeri göreceğiz. 3 gün yoğun çalışma var. Cumartesi açıklanabilir.

AİHM'İN DEMİRTAŞ KARARI BİZİ BAĞLAMAZ

AİHM kararları bizi bağlamaz. Bugüne kadar örgütle ilgili çoğu kararlar hepsi aleyhe. Karşılığında yapabilecek çok şeyler var. Karşı hamlemizi yaparız. Terör devam ediyor.

SUİSTİMALLER VAR, TAVİZ YOK

Faizlerde düşüşler devam ediyor. Olumlu yansımasını görüyoruz. Piyasaları kontrol alma çalışmaları devam ediyor. Suistimaller var, stokçuları gibi. Üzerine bakanlık kararlılıkla gidiyor. Asla taviz yok.

Patates soğan stokçuları, sebze meyve stokçuları bedelini ödeyecekler. Tuvalet kağıtları ile ilgili pek çok depolama çalışması... Üzerine gideceğiz. Para cezası müeyyide ile ödeteceğiz.

Erdoğan: Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz
GÜNDEM
Erdoğan: Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz

Bahçeli: Zillet ittifakının tuzaklarını kökünden bozacağız
GÜNDEM
Bahçeli: Zillet ittifakının tuzaklarını kökünden bozacağız

Erdoğan-Bahçeli çarşamba günü görüşecek
GÜNDEM
Erdoğan-Bahçeli çarşamba günü görüşecek

AK Parti’de adaylar netleşti
GÜNDEM
AK Parti’de adaylar netleşti

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.