Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenbergi kabul etti

Politika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'i kabul etti. Kabulde, Türkiye-NATO ilişkileri ve başta Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Stoltenberg'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Stoltenberg'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabul, 1 saat 10 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre kabulde, Türkiye-NATO ilişkileri ve başta Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye’nin ittifak için stratejik önemi haiz bir müttefik olduğunu vurguladı.

Stoltenberg’in Temmuz ayında Brüksel’de yapılması planlanan NATO zirvesi hakkında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genel Sekreter Stoltenberg’in Şam yönetiminin Duma’da kimyasal silah kullanması akabinde ABD, İngiltere ve Fransa’nın gerçekleştiği operasyon hakkında görüş alışverişlerinde bulundukları görüşmede, törerle mücadele konusuna da değinildi.

Bu çerçevede, NATO üyesi ülkelerin terörün her türüne karşı dayanışma ve kararlılıkla mücadele etmelerinin öneminin vurgulandığı belirtildi.

Çavuşoğlu: Macron Ankara'ya gelmek istedi
GÜNDEM
Çavuşoğlu: Macron Ankara'ya gelmek istedi

Türkiye'ye karşı mı kullanılacaktı?
GÜNDEM
Türkiye'ye karşı mı kullanılacaktı?

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.