Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin sinir uçlarıyla oynamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin sinir uçlarıyla oynamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabulünde konuştu. Önemli mesajlar veren Erdoğan, "Bugüne kadar 157 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım gönderdik. Türkiye'nin ve Türk milletinin alicenaplığını tüm dünyaya gösterdik. Allah'ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır." dedi. CHP'nin Türkiye karşıtı her senaryonun içinde yer alarak yalan yanlış iddiaları tekrarlayarak yeni bir misyon üstlendiğini söyleyen Erdoğan, "Gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz. Türkiye'nin sinir uçlarıyla oynamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceği" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiyenin sinir uçlarıyla oynamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabul etti. Kendilerini "çukur ve bataklık siyaseti"nden mümkün olduğunca uzak tutmaya çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, "Ancak yalanın ve iftiranın dozu bazen öylesine artıyor ki milletimize olan saygımız gereği bunlara cevap vermek mecburiyetinde kalabiliyoruz. Böyle durumlar haricinde biz kendi programımızı uyguluyor, kendi işimize bakıyor, ülkemizi hedeflerine doğru adım adım yaklaştırmanın mücadelesini veriyoruz. Sadece son birkaç gün içinde bizim gündemimizi oluşturan konu başlıklarıyla CHP'nin gündemindeki konu başlıklarına bakmak bile aradaki ufuk farkını göstermeye yeterli olacaktır." diye konuştu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki sorunu çözmeye çalışıyoruz

Erdoğan, dün Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldiğini, daha sonra Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı'nın yapıldığını hatırlatarak, "Aramızdaki ilişkileri, hem de Rusya ile giderek tırmanan Donbass krizini değerlendirdik. Aynı mesele bir önceki gün de Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin ile yaptığımız telefon görüşmesinde ele aldığımız önemli konulardan biriydi. Bölgemizin huzuru ve güvenli geleceği için her iki ülkenin de aralarındaki anlaşmazlıkları bir an önce müzakere ve barış yoluyla çözmesini istiyor, bu yönde gayret gösteriyoruz. Sayın Putin'le ayrıca yeni turizm sezonu hazırlıklarından Suriye krizine kadar Karabağ olaylarına kadar bütün bunları geniş bir yelpazede ele alarak görüş alışverişinde bulunduk." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan salgın döneminde "destek" paylaşımı: Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan salgın döneminde "destek" paylaşımı: Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz

Irkçı dalgadan sadece Türkler değil etnik kimliği, görünüşü dini aidiyeti farklı diğer toplum kesimleri de mağdur

İslam düşmanlığı, Batılı siyasetçilerin başarısızlığını gizlemek için istismar ettiği araçlardan biri haline dönüştürüldüğünü belirten Erdoğan, "Irkçı dalgadan sadece Türkler değil etnik kimliği, görünüşü dini aidiyeti farklı diğer toplum kesimleri de mağdur. Bugün Avrupa genelinde yaklaşık 6 milyon insanımız var. Bir dönem sadece işçi, emekçi olarak çalışan kardeşlerimiz, hamdolsun artık iş dünyasından ticarete, eğitimden akademiye, sivil toplumdan siyasete geniş bir yelpazede varlık gösteriyorlar. Avrupalı Türklerin yaşadıkları ülkelerin siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal hayatına daha fazla katkıda bulunduklarını görmekten gurur duyuyoruz." diye konuştu.

OYNAT 00:56
"Muhalefet yapmak adına gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Demokratlar Birliği Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabulünde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Güya bize muhalefet yapmak adına Türkiye Cumhuriyeti devleti kimliğine sahip olduğu halde, gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz' ifadelerini kullandı.

  • Muhalefete de sert eleştirilerde bulunan Erdoğan şunları söyledi: "Gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe üzülüyoruz. Türkiye'nin sinir uçlarıyla oynamaya çalışanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz. CHP Türkiye karşıtı her senaryonun içinde yer alarak yalan yanlış iddiaları tekrarlayarak yeni bir misyon üstleniyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe imalı bildirinin arkasında CHP var
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbe imalı bildirinin arkasında CHP var


Ukrayna ile ilişkiler

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan krizle ilgili de konuşan Erdoğan "Dün Ukrayna Cumhurbaşkanı ile İstanbul'da bir araya gelerek toplantı yaptık. Bölgemizin huzur için her iki ülkenin arasındaki anlaşmazlıkları çözmesi için gayret gösteriyoruz. Putin ile yeni turizm sezonu hazırlıklarından Suriye krizine kadar görüştük." dedi.

Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı
GÜNDEM
Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı

Zelenskiy’den Erdoğan’a "Misafirpervelik için teşekkürler" mesajı
DÜNYA
Zelenskiy’den Erdoğan’a "Misafirpervelik için teşekkürler" mesajı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.