Ramazan özel sayfa
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan 3 Kasım mesajı Millete hizmette 16 yıl

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Kasım mesajı: Millete hizmette 16 yıl

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçimlerinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Millete hizmet yolunda 16 yıl. Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir"ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 3 Kasım mesajı: Millete hizmette 16 yıl
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 seçimlerinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • 2002'den 2011'e seçim sonrası gazete manşetleri
  FOTOĞRAF 34
  Title
  2002'den 2011'e seçim sonrası gazete manşetleri
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  Title
  AK Parti 2007'de aynı zamanda ki kişiden birinin oy verdiği parti hüviyetine kavuşmuştu. MHP'nin dışında çok sayıda bağımsız isim de Meclis'e girmişti. Eski Başbakan Mesut Yılmaz, BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve Kamer Genç'in yanı sıra Doğu ve Güneydoğu oylarını alan DTP'li bağımsızlar da Meclis'teydi.
  Title
  2007 seçim sonuçları e-muhtıra'ya karşı cevaptı aynı zamanda. Radikal bu süreci çok iyi okuyarak Bu da halkın muhtırası manşeti ile çıktı 23 Temmuz 2007 günü... Sandıktan çıkan sonuçlar MHP'yi bir dönem aradan sonra yeniden Meclis'e taşımıştı.
  Title
  Ve 2007 seçimleri... Bir çok uzmana ve hatta seçmenlere göre AK Parti ile Türkiye'nin dönüm noktası. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde tertiplenen Cumhuriyet mitingleri, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın 'e-muhtıra'sı, AYM'nin Abdullah Gül'ün oylanmasını iptal etmesi süreciyle gidilen seçimlerden çıkan sonuç hem bir zafer hem de etkisi yıllarca kaybolmayacak soğuk bir duştu. AK Parti 2002'de aldığı oyu 13 puan artırarak yüzde 47 ile yeniden tek başına iktidardı. Yeni Şafak Yola Devam manşeti ile Türkiye'yi 5 yıl daha AK Parti hükümetinin yöneteceğini de duyurmuştu.
  Title
  1983 seçimlerinde ülkeyi, darbe ortamından halkın iradesine taşıyan Özal'ın bir yıl sonra girdiği yerel seçimlerde gösterdiği başarının tekrarıydı AK Parti'nin 2004 zafer. Akşam, Özal'ın rekoru gibi derken, siyaset bilimcileri iki partinin bu başarılarının sebep ve sonuç ilişkileri irdelemeye başlamıştı. Sosyologlar günlerce bu başarının arkasındaki sırrı araştırmıştı. Yeni gündem halk AK Parti'yi neden seçti? sorusuna yanıt aramaktı.
  Title
  Vakit 29 Mart 2004'teki Sol çöktü manşetiyle Türkiye siyasetindeki bir tarafın halk nezdindeki algısını gözler önüne sermişti. Kaleleri düşen CHP ile birlikte sol siyaset bir kez daha merkez sağ ve muhafazakar demokratlara karşı ağır bir yenilgi almıştı.
  Title
  AK Parti'yi 29 Mart 2004'te Cumhuriyet de birinci ilan etmişti. Gazetenin hedefinde ise CHP vardı. Muhalifler harekete geçiyor başlığı aynı zamanda Cumhuriyet Gazetesi'nin, AK Parti karşısında varlık gösteremeyen CHP'ye karşı olan tavrı da gözler önüne seriyordu.
  Title
  Hürriyet, 81 ilin 56'sına bayrağını diken AK Parti'nin zaferini sür manşetten ilan ederken, manşetinde ise tıpkı Milliyet'te olduğu gibi Deniz Baykal vardı. CHP, 3 Kasım'da aldığı oyların altına düşünce Baykal Evde Tek Başına kalmıştı...
  Title
  AK Parti ilk yerel seçiminden yüzde 42'lik oy alarak büyük bir zaferle çıktığı gibi CHP'nin kalelerini de teslim almıştı. 16 büyükşehirden 12'sini kazanan AK Parti, CHP'nin oy deposu gibi görünen Gaziantep, Kocaeli, Hatay ve Baykal'ın memleketi Antalya'yı kazanmıştı. Milliyet'in seçim ertesi attığı Baykal'a kırmızı kart manşeti CHP'nin uğradığı hezimetin fotoğrafıydı.
  Title
  28 Mart 2004 Yerel Seçimleri AK Parti için güvenoyu yoklaması mahiyetindeydi. AK Parti 1,5 yıldır ülkeyi yönetiyordu, lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın ise siyaset yasağı kalkmış ve 1 yıldır ülkenin Başbakanıydı. Sandıktan çıkan sonuç AK Parti'nin krizin göbeğindeki Türkiye için kısa sürede büyük işler başardığının göstergesiydi adeta. Yeni Şafak'ın 29 Mart 2004 tarihli Milletten Güvenoyu manşeti de bu durumun altını çiziyordu.
  Title
  4 Kasım 2002'den son manşet Akşam Gazetesinden. Tıpkı Vakit gibi AK Parti'nin Tek Başına iktidar olmasına vurgu yapan Akşam, baraj altında kalan liderleri Siyasetin Titanikleri olarak tanımlamıştı.
  Title
  Vaktit'in 4 Kasım 2002 manşeti Tek Başına iktidar olmayı vurgu yaparken, Ahmet Karahasanoğlu, birinci sayfadan anons edilen yazısının başlığı ile belediye başkanlığı döneminde siyasi yasak alan Erdoğan için atılan muhtar bile olamaz manşetlerine gönderme yapmıştı.
  Title
  Cumhuriyet, AK Parti'nin seçim zaferini hazmedemediğini daha 4 Kasım günü ortaya koymuştu. Kazananı değil de baraj altında kalanları ön plana çıkaran gazete, Demokrasiye Baraj diyerek kaybedenler kulübünün bahanecisi olmuştu.
  Title
  Hürriyet Gazetesinin 4 Kasım 2002 manşeti ise Türkiye'nin seçim öncesi buhranlı günlerine gönderme yapıyordu. Anasol-MHP Hükümeti'nin ekonomik krizlerle yoksulluğa sürüklediği Türkiye'nin sandıkta sosyal patlama gittiğini işaret etmişti.
  Title
  Recep Tayyip Erdoğan'ın aday değil de Genel Başkan olarak katıldığı seçimlerde AK Parti'nin gösterdiği başarı kadar, baraj altında kalan muhalefet partilerinin durumu da çarpıcıydı. Milliyet Gazetesi 4 Kasım 2002 tarihli DSP, ANAP, DYP, MHP ve Saadet'in sandığa gömülmesini Kırmızı Kart başlığı ile manşetine taşımıştı.
  Title
  Yenisafak.com.tr olarak Türkiye'nin son 5 seçiminin sonuçlarını gazete manşetleri üzerinden ele aldık. 3 Kasım 2002'den başlayarak sırasıyla tüm yerel ve genel seçimlerden sonraki günkü gazetelerin manşetlerini derledik. İlk manşetimiz Yeni Şafak'ın 4 Kasım 2002 tarihli sayısı... Yeni Şafak, AK Parti'nin yüzde 34'lük başarısını Milletin Zaferi olarak duyururken, baraj altında kalan liderler için ise Tarihi Tasfiye başlığıyla manşetine taşımıştı.
  2002'den 2011'e seçim sonrası gazete manşetleri
  2002'den 2011'e seçim sonrası gazete manşetleri

"Millete hizmet yolunda 16 yıl"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #MilleteHizmette16Yıl etiketiyle paylaştığı mesajında, "Millete hizmet yolunda 16 yıl. Bizim yoldaşımız millettir. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhurbaşkanı/AK Parti Genel Başkanı" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Danıştay'ın kararını iyi niyetli görmüyorum
HAYAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Danıştay'ın kararını iyi niyetli görmüyorum
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.