Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun ahlaksız hareketine sert tepki Tam bir ibret vesikası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun ahlaksız hareketine sert tepki: Tam bir ibret vesikası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına yaptığı ahlaksız el hareketi Türkiye'nin gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun hareketinin tam bir ibret vesikası olduğunu belirterek, "Ana muhalefetin başındaki bir adamın yaptığı hareketlere bakın. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde böyle bir olay yaşandı mı? Bundan sonra da yaşanmaz herhalde. Bu, tam bir ibret vesikası. CHP’ye gönül veren tüm kardeşlerime de özellikle sesleniyorum, acaba böyle bir adama nereye kadar sabredeceksiniz?" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun ahlaksız hareketine sert tepki: Tam bir ibret vesikası
Erdoğan-Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına el hareketi yaptı. Ahlak dışı hareket ülke gündemine düştü, tepkiler çığ gibi büyüdü. CHP liderinin skandal hareketiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sert tepki geldi.

"Türkiye tarihinde böyle bir olay yaşandı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti dönüşünde Yeni Şafak Yazı İşleri Müdürü İdris Saruhan ve TVNET Ekonomi Şefi Semra Karabaş'ın da aralarında olduğu gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu'nun Mecliste yaptığı hareketin tam bir ibret vesikası olduğunu belirten Erdoğan, "Bir yandan da yatırımla, üretimle, istihdamla ve ihracatla ekonomimizi daha da güçlendireceğiz. Ama tabi bunu anlamayan bir ana muhalefet var. İşte Meclis’teki konuşmasında Meclis’in kutlu diyebileceğim kürsüsünde ana muhalefetin başındaki adamın el kol hareketlerini izlediniz, gördünüz. Türkiye Cumhuriyeti’nde ana muhalefetin başındaki bir adamın yaptığı hareketlere bakın. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde böyle bir olay yaşandı mı? Bundan sonra da yaşanmaz herhalde. Bu, tam bir ibret vesikası. CHP’ye gönül veren tüm kardeşlerime de özellikle sesleniyorum, acaba böyle bir adama nereye kadar sabredeceksiniz? Yani ülkedeki iktidar partisine ve oraya gönül veren insanlara bu şekilde küfür eden bir ana muhalefetin başına nereye kadar

sabredeceksiniz? Herhalde 2023’e kadar" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
OYNAT 01:28
Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Görüşmeleri için söz aldığı kürsüde, AK Parti sıralarına el hareketi yaptı. Ahlak dışı hareket sonrası, AK Parti'li vekillerden tepki gecikmedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, görüntülerin incelenmesi için oturuma ara verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı: Stokçuların ellerindeki mallara el koyacağız
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı: Stokçuların ellerindeki mallara el koyacağız

"Ahlaksız bir karaktere sahip değiliz"

Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette sürekli seviye ve üslup daveti yapıyorken, böyle bir hareket yapıyor olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclisinde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları... Sen zaten kasetle geldin. Kasetle gelen bir adam olarak şimdi yerini bu şekilde mi koruyacaksın? Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der. O ne kadar böyle yaparsa yapsın, biz aynı dille ona cevap vermeyiz. Çünkü biz iktidar olarak, onun gibi edepsiz, ahlaksız bir yapıya, bir karaktere sahip değiliz."

Hulki Cevizoğlu Kılıçdaroğlu'nun skandal hareketini savundu: Günlük yaşamda yapıyoruz
GÜNDEM
Hulki Cevizoğlu Kılıçdaroğlu'nun skandal hareketini savundu: Günlük yaşamda yapıyoruz

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'i karıştıran el hareketi: Oturuma ara verildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.