|

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik emekli zammı mesajı: Onları da memnun edecek adımlar atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Viktor Orban'ın davetiyle Macaristan’a gerçekleştirdiği ziyaret dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Milyonlarca vatandaşın beklediği emekli maaşı düzenlemesiyle ilgili müjdeyi paylaşan Erdoğan "Memurlarımıza bu zam gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız." dedi.

14:00 - 21/08/2023 Pazartesi
Güncelleme: 17:20 - 21/08/2023 Pazartesi
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Emekli zammı mesajı: Onları da memnun edecek adımlar atacağız

Milyonlarca vatandaşın gözünü kulağını çevirdiği emekli maaşı zammı ile ilgili önemli mesajlar paylaşan Erdoğan "Memurlarımıza bu zam gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması;
Şu anda memurlarla ilgili çalışmayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız yetkili sendikalarla sürdürüyor. Bu ay sonuna kadar da devam edecek. Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız.

"Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsunlar"

Yaşanılan ekonomik sıkıntıların, zorlukların farkındayız. Görüştüğüm vatandaşlarımızdan yaşadıkları sorunları, sıkıntıları dinliyorum. Hayata geçirdiğimiz tedbirleri anlattıkça, gelecek günlerin daha güzel olacağına olan inançları artıyor. Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, ekonomi kadrolarımız işinin ehli. Türkiye’de enflasyonu tek haneye düşüren bir iktidar olarak, enflasyonu yine tek haneye AK Parti kadrolarının düşüreceğine inansınlar.


#Emekli zammı
#Recep Tayyip Erdoğan
#Macaristan
9 ay önce