Gündem Erdoğan Orduda açıkladı 3 ay içinde bitirilecek

Erdoğan Ordu'da açıkladı: 3 ay içinde bitirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu'nun Ünye ilçesinde sel nedeniyle yıkılan Cevizdere Köprüsü’nde yaptığı incelemelerin ardından "Köprünün hemen ihalesini yapacağız. Bu köprüyü bir defa 3-4 ay içinde bitireceğiz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da sel felaketinin yaşandığı yerleri ziyaret ediyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Yaşadığımız felaketten sonra temizleme çalışmaları ileri bir noktaya gelmiş vaziyetti. Karadeniz Sahil Yolu'ndaki bu köprü malum 1960'da yapılmış bir köprü. Modern bir köprü değil. Gelen sel altını oymak suretiyle takviyeleri çökertti ve köprü bu hale geldi.

Bu noktada tesellimiz bir kardeşimizin ölümü dışında kayıp olmaması. 60'ta yapılan şu köprünün ihalesini de bir an önce yapacağız.

Hedefimiz köprüyü 3-4 ay içinde bitirmek. 7-8 küçük köprü var. Ulaştırma bakanlığımız yoğun çalışmayla ihale etmek suretiyle bunları da bitireceğiz. Süre olarak hedefimiz sayın bakanıma da söylüyorum 3-4 aya bitirmek. Devlet su işlerini de sokacağız. Tahkim biraz uzun sürebilir. Derede bir defa daha bunlara tabi olmayalım diye çalışma yapacak.

Ünye'de yaşanan bu felaketi Rabbim'den niyazım odur ki bir daha görmek istemiyorum. Bundan aldığımız dersle diğer yerlerde de bu tür olayların yaşanmaması için müşterek çalışmalarla tedbirleri alacağız. Tüm Ordulu kardeşlerimizin başı sağolsun. Ünye'de yaşanan bu felaketi Rabbim'den niyazım odur ki bir daha görmek istemiyorum. Bundan aldığımız dersle diğer yerlerde de bu tür olayların yaşanmaması için müşterek çalışmalarla tedbirleri alacağız. Tüm Ordulu kardeşlerimizin başı sağolsun. Fındık noktasında bazı hasarlar meydana geldi. Bu hasar tespit çalışmalarını Valilik riyasetinde yürütüyoruz. Bu konuda kimsenin bir rahatsızlığı olmasın. Bu hasar tespit çalışmalarıyla birlikte neyse bunun neticesi Türkiye Cumhuriyeti devleti bunları ödeyecek zenginlik ve kabiliyettedir.''

REKLAM

Tek tabutla getirilip 3 ayrı mezara defnedildiler
GÜNDEM
Tek tabutla getirilip 3 ayrı mezara defnedildiler

Ordu sahili kızıla büründü
GÜNDEM
Ordu sahili kızıla büründü

Meteoroloji'den selin vurduğu Ordu için yeni uyarı
GÜNDEM
Meteoroloji'den selin vurduğu Ordu için yeni uyarı

Yollar 2 ayda yapılacak
GÜNDEM
Yollar 2 ayda yapılacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.