Gündem Erdoğandan Yeni Zelandadaki teröristin bildirisine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda'lı teröriste yanıt - Erdoğan'dan Yeni Zelanda yanıtı

Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki teröristin bildirisine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'teki mitingde vatandaşlara hitap etti. Yeni Zelanda'daki iki camiye düzenlenen terör saldırısına değinen Cumhurbaşkanı, "Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor. Ayasofya'yı kiliseye çevireceklermiş. Kesinlikle izin vermeyiz" dedi. Saldırıda üç Türk vatandaşın yaralandığı bilgisini de paylaşan Erdoğan, "İçlerinden biriyle telefonda görüştüm. Durumları iyi" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan.
Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'teki mitingde vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Son bir yılda Gaziantep'e dördüncü gelişim. Benim kadar gelen yoktur.

AK Parti iktidarları döneminde bu güzel kente 35 katrilyon yatırım yaptık. Eski stadyumun olduğu yeri millet bahçesi yapmakla kalmayacak içine de millet kıraathanesi inşa edeceğiz.

Gaziantep'e sağlık alanında 80 tesis kazandırdık. Şimdi daha da yükseltiyoruz çitayı. İnşallah Ankara'daki şehir hastanesinin benzerini Gaziantep'e de yapacağız.

Askeri alanı Antep'in hizmetine sunacağız

Şimdi geliyorum müjdemize. Gaziantep'in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir askeri alan var. Buradaki askeri birliği, şehir içinde tutmanın bir anlamı kalmadığını gördük.

Bu devesa alanı Antep'in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını gül bahçeleriyle, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmına da Antep'in tarihi, kültürü ve mimarisine uygun bir medeniyet şehri kuracağız.

Buradaki binaların her biri hayatlarıyla birer Antep evi şeklinde yapılacak. Şehrimizin adeta çehresini değiştirecek dev bir hizmeti sizlere kazandırmış olacağız.

Yeni Zelanda'daki saldırıda 3 Türk vatandaş yaralandı

Şimdi bu vesileyle, bugün maalesef Yeni Zelanda'da yaşanan hadisede İslam karşıtı katiller ellerine silahlarını alıp Cuma namazı için toplanan Müslüman kardeşlerimize saldırıyorlar. Ve 49 kardeşimiz orada şehit oldu.

Her yerin bomba olsa ne yazar. İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin.

Bunların dışında da 3 tane Türk var. Kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanı ile de görüştüm. Bu alçak bir de bildiri yayınlamış. Bu bildiride Müslümanları, ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alıyor.
  • Neymiş, Boğaz'ın batısına geçmeyecekmişiz. Yoksa ne olurmuş, İstanbul'a gelir bizi sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarırlarmış. Be hey gafil, önce şunu bil. Ben niye girdim içeri? Bir şiir okumuştum; Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker... Sen hangi milletle konuşuyorsun neyi konuşuyorsun? Senin her yerin bomba olsa ne yazar? Terbiyesiz, adi, alçak sen kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimiz çarpıtmaya çalışıyor.

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Detaylı planlanmış bir terör saldırısı
DÜNYA
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Detaylı planlanmış bir terör saldırısı

Terör saldırısının ardından İngiltere'den cami kararı
DÜNYA
Terör saldırısının ardından İngiltere'den cami kararı

Batı basını 'terör saldırısı' diyemedi
DÜNYA
Batı basını 'terör saldırısı' diyemedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.