Gündem Dünya Erdoğanın yarın yapacağı açıklamalara kilitlendi

Dünya Erdoğan'ın yarın yapacağı açıklamalara kilitlendi

Türkiye ve dünya gündemi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın AK Parti Grup Toplantısı'nda Cemal Kaşıkçı ile ilgili yapacağı açıklamalara kilitlendi. Erdoğan'ın açıklamaları İngilizce ve Arapça simultane çeviri şeklinde dünya basınına duyurulacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Dünya Erdoğanın yarın yapacağı açıklamalara kilitlendi
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 gündür Türkiye ve dünya gündeminin ilk maddesi olan Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin yarın önemli bilgiler paylaşacağını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasının İngilizce ve Arapça simultane çeviri şeklinde yayınlanacağı öğrenildi.

Erdoğan: Salı günü anlatacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın detaylarını salı günü grup toplantısında anlatacağını söylemişti.

Erdoğan şu ifadelere yer vermişti:

  • "Ülkemize yönelik saldırıların şiddeti artarken mahiyeti de değişiyor. Cemal Kaşıkçı konusunda kararlıyız ortaya çıkaracağız dedik. Bu konuyla ilgili açıklamalarımı salı günü grup toplantısında yapacağım. Burada adaleti arıyoruz. Bu tüm çıplaklığıyla ortatya çıkacak. Sıradan atılan bazı adımlarla değil. 15 kişi buraya neden geldi, 18 kişi neden tutuklandı. Salı günü çok farklı bir biçimde anlatacağım. Detaya gireceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı'nın anlayışını koruyacağız
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı'nın anlayışını koruyacağız

Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi
DÜNYA
Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.