GündemFETÖden polislere askeri birliklere destek olun mesajı

FETÖ'den polislere 'askeri birliklere destek olun' mesajı

Gaziantep'te FETÖ'nün polis memurları 'mahrem imamı' A.Ö, 15 Temmuz'da bir polise 'Tango' görünümlü uygulamadan "Akşam darbe olacak, izinde olan polis memurları görev yerlerine dönüp askeri birliklere destek olsun" mesajı gönderildiğini öne sürdü.

Haber MerkeziAA
Arşiv
Arşiv

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ) emniyetteki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında Gaziantep'te yakalanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmayı talep eden A.Ö, örgütün haberleşme yöntemleriyle ilgili önemli bilgiler verdi.

FETÖ mensuplarının 17-25 Aralık'tan önce normal şekilde ancak çoğunlukla başkasının adına alınmış hatlar üzerinden haberleştiğini belirten A.Ö, ardından daha güvenilir olduğu gerekçesiyle örgüt içerisinde şifreli programlar

Tango ile aynı görünüme sahip

Eylül 2015'ten itibaren ise ByLock uygulamasının kullanılmamaya başlandığını savunan A.Ö, şunları kaydetti:

"Son zamanlarda, 'Artık ByLock çok yaygınlaştı, güvenilir değil. Bu sebeple başka bir program kullanılacak.' denerek A.G'nin yönlendirmesiyle telefonlara Eagle yüklendi. Çok kısa bir süre kullanıldıktan sonra Tango isimli programa geçildi. Bu program bilindik Tango programı değildir. Play Store ya da Apple Store'dan indirilemez. Ancak 'bluetooth' aracılığıyla başka telefonlara yüklenebilir. Örgüt mensuplarının kullandığı bu program normal Tango programıyla aynı görünüme sahiptir. Telefonu eline alan birisi Tango programı sanır. Bu programı benimle gözaltına alınan ve teşhis ettiğim 'Harun' kod isimli kişi yüklemişti."

"Askerin yanında olun" talimatı

Tango görünümlü programın örgüt mensupları arasında ByLock'tan daha çok ve etkili kullanıldığını öne süren A.Ö, 15 Temmuz 2016'da "Emin" kod isimli kişiden, telefonuna söz konusu uygulama aracılığıyla saat 23.00 sıralarında "Askerin yanında olun, destek olun." şeklinde, kısa bir süre sonra ise "Bu darbeyle bizim herhangi bir bağlantımız yok." şeklinde mesajlar gönderildiği iddiasında bulundu.

FETÖ'nün darbeden önce de üyelerine mesaj gönderdiğini iddia eden A.Ö, "Cengiz isimli polis memuruna Tango uygulamasından gönderilen mesajda, 'Akşam üzeri darbe olacak, görevde olmayan, izinde olan polis memurları görev yerlerine dönüp, askeri birliklere destek olsun, karşı olmasınlar. Askerin kesin vur emri var.' yazılıymış." ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 26 Nisan'da "mahrem imamlara" yönelik ülke genelinde düzenlenen operasyonun Gaziantep ayağında yakalanan 28 zanlıdan 19'u tutuklanmış, A.Ö'nün de aralarında bulunduğu 9'u adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

FETÖ Rus vekillere de rüşvet verdi
GÜNDEM
FETÖ Rus vekillere de rüşvet verdi

Cürete bak!
GÜNDEM
Cürete bak!

Teröristbaşı Gülen darbeyi düzenlediğini itiraf etti
OYNAT02:02
Teröristbaşı Gülen darbeyi düzenlediğini itiraf etti
FETÖ lideri Fethullah Gülen, 15 Temmuz'da darbe girişiminin halk tarafından bastırılması sonrası vatandaşların Başkomutan Erdoğan'ın emri ile meydanlardan ayrılmamasını sindiremedi. Darbeyi püskürten halk için "Varsın bir sürü ahmak bir başarı ele etmiş gibi güle dursun" diyerek bu işin içinde olduğunu açıkla itiraf etti.


Şırnak'ta iki tanksavar silahı ele geçirildi
Gündem

Şırnak'ta iki tanksavar silahı ele geçirildi

Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonlarda iki AT-4 tanksavar silahı ve çeşitli malzeme ele geçirildi.
Bursaspor'un eski futbolcusundan akılalmaz depar
Spor

Bursaspor'un eski futbolcusundan akılalmaz depar

Bursaspor'un eski futbolcusu Advincula, Meksika Ligi'nde yaptığı deparla Gareth Bale'ın hız rekorunu kırdı.
Ekonomi

"Doğan Medya Grubu Erdoğan Demirören'e satıldı" iddiası

Aydın Doğan'ın, Erdoğan Demirören'le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubu'nu sattığı öğrenildi. Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi.
Türk futbolunun yeni jenerasyonu Galatasaray'dan çıkabilir
Spor

Türk futbolunun yeni jenerasyonu Galatasaray'dan çıkabilir

Türk futbolunda altyapı yetersizliği her dönem çokça tartışılmıştır. Büyük kulüplerin altyapılarına önem vermemeleri ve yabancı futbolcu transferleri de hep konu olmuştur. Ancak son dönemde büyük kulüplerin altyapılarına bakıldığında Galatasaray'da ciddi bir çalışmanın olduğu görülüyor. Altyapı takımlarında oynamalarına rağmen Mustafa Kapı, Ahmet Sivri, Recep Gül, Gökay Güney, Yunus Akgün ve Atalay Babacan gibi isimlerin şimdiden tanındığını görüyoruz. Hal böyleyken sarı kırmızılıların yeni sezonda bu oyuncuları yavaş yavaş A Takım'a sokması bekleniyor.
Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!
Hayat

Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!

Aylardır beklenen Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Twitter'ı sallayan ilk bölümde binlerce kullanıcı dizide kullanılan kıyafetleri yerden yere vurdu. Dizide Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran oyuncuya "Tanrı sizi korusun" ifadelerinin kullanılması, "Peygamber övgüsü almış bir komutana bu nasıl hitap?" yorumlarına neden oldu.