GündemFETÖnün rüyacısına 9 yıl hapis

FETÖ’nün rüyacısına 9 yıl hapis

FETÖ üyelerinin örgütten kopmasını engellemek için uydurduğu rüyalarla motive seansları yapan eski din öğretmeni Selim Diler, 9 yıl hapse mahkum oldu. Diler’in Bylock’tan ‘asrın hatibi’ diye bahsedilen teröristbaşı Gülen için hazırlanan özel duaları da paylaştığı belirtildi.

Osman ÖzganYeni Şafak
FETÖ’nün rüyacısına 9 yıl hapis
FETÖ’nün rüyacısına 9 yıl hapis

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturmaları sürerken, yargılamaların yapıldığı mahkemeler de darbecilere hak ettikleri cezaları veriyor. Genelkurmay Karargah ile Kara Havacılık Komutanlığı gibi kritik darbe girişimi davalarına bakan ve hakim Oğuz Dik’in başkanlık ettiği Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, ByLock'tan FETÖ mensuplarını motive etmek için rüya seansı yapan eski Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Selim Diler’i 9 yıl hapse mahkum etti.

YALANI KURTARMADI

“Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan yargılanan sanık savunmasında, FETÖ ile bir bağlantısının olmadığı, ByLock kullanmadığı, hatta başka bir cemaate mensup olduğu yalanına sığındı. Ancak ByLock içerikleriyle yalanı ortaya çıkan Diler, ceza almaktan kurtulamadı. Sanığın, ByLock içeriklerine göre öğretmenlerin de aralarında bulunduğu grupta, rüya seanslarının paylaşıldığı görüldü. FETÖ’nün, üyelerinin örgütten kopmasını engellemek için uydurdukları rüyalardan birisi de söz konusu Diler’in ByLock yazışmalarıyla ortaya çıktı. 17 Ocak 2016’da gönderildiği tespit edilen ve Diler’in yazışmalarından çıkan rüya seansında, kafası karışık olduğu için örgüt toplantılarına katılmadığı iddia edilen bir ‘abla’dan bahsediliyor.

‘HİZMETE SAHİP ÇIK’ MESAJI

Rüyasında sohbete gitmek için hazırlandığını gördüğü iddia edilen bu kişinin evine bir örgüt abisinin sığındığı iddia edilirken, örgüt mensuplarına ‘hizmete sahip çık’ talimatı şu şekilde veriliyor: “Abla ‘niye bana geldin?’ diye kızıyor. Abimiz de ‘abla niye kızıyorsun, bizim dine hizmet etmekten başka derdimiz yok’ diyor. Ardından kapı tekrar çalar ve başında sahabe efendimizin de bulunduğu evliyalar ‘bu hizmetin arkasındayız, sen de bu hizmete sahip çık’ diyor. Abla ve eşi çok etkileniyor ve ‘biz yolumuzdan şüphe etmemeliyiz’ diyorlar.”

PEYGAMBERİMİZE BİLE SORU SORMUŞLAR!

Örgüt üyeleri, rüya seanslarına Peygamber efendimizi bile alet etti. Hatta işi, Hz. Muhammed’e soru sormaya kadar bile götüren örgüt üyeleri kendilerinde ise ‘kutsiler’ diye bahsediyor. Örgüt içindeki bütün ‘abi’ ve ‘abla’ların Hz. Peygamber’in önünde toplandığı yalanına sığınıldığı bir başka rüya seansında, herkesin tek tek soru sorduğu iddia ediliyor. Bir diğer rüya seansında da Fetullah Gülen’in Bank Asya’ya ve örgüte sahip çıkanların cennetlik olduğunu söylediği, bu şekilde olanların yeşil listede olduğu anlatıyor. Kırmızı listede olanların ise örgütten ayrılanların ya da yardım etmeyenlerin olduğu söyleyen rüya seansında, Peygamber efendimiz ile teröristbaşının yan yana odalarda olduğu uyduruluyor.

AK PARTİ’Yİ KÖTÜLEME SEANSLARI YAPMIŞ

Yine bir uydurma rüyanın paylaşıldığı mesajda, büyük bir yıkımın Türkiye’ye yaklaştığının belirtilmesi dikkat çekiyor. “Allah bir kavim üzerinden rahmetini çekti mi o kavmi sarsıcı bir afet bekliyor demektir” ifadesinin yer aldığı mesajda, örgütün 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası açıkça ‘oy vermeyin’ talimatı verdiği AK Parti ile teşkilatın kötülenmeye çalışıldığı görülüyor. Rüyasında mahşer meydanında olduğu gördüğünü iddia eden bir örgüt mensubu, AK Parti teşkilat mensuplarının hepsinin ağladığını ve pişmanlık içinde olduğunu uyduruyor. 

  • FETÖ’ye özel dua
  • ByLock içeriklerine göre örgüt üyelerinin, terörist başı Fetullah Gülen’den “asrın hatibi” diye bahsederek kutsiyet kazandırmaya çalışmaları dikkat çekti. ByLock mesajında örgüt üyelerine, Pensilvanya’daki Gülen ile “aynı anda duaya durun” şeklinde talimat verildiği görülüyor. “Büyüğümüzün bana dua edin isteğine binaen” başlıklı başka bir ByLock mesajında da, Gülen için edilecek özel dua örgüt üyeleriyle paylaşılıyor. Ayrıca FETÖ’cülerin yattığı cezaevleri için ‘Medrese-i Yusufiye’ nitelendirilmesi yapılan mesajda, tutuklular için de dua edildiği görülüyor. İşte o duanın yer aldığı mesaj: “Ya rab Hocamızı ve onun tek derdi olan davasını, davadaki kardeş ve arkadaşlarını koru ve kurtar. Ya rab hassaten Medrese-i Yusufiye’de tecrit altında bulunan abilerimiz, kardeşlerimiz var. Onları en yakın zamanda hürriyetlerine kavuştur.”

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Dünyaca ünlü isimlerden İsrail'e boykot!
2004 yılında başlatılan İsrail'e karşı kültür boykotuna dünyaca ünlü birçok isim destek verdi. İsrail'in Filistin işgali ünlü sanatçılar tarafından bu hareketle boykot ediliyor.
Erdoğan’ın Türkiye tarifi: Türkiye demek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında dinleyenleri coşkulandıran ve duygulandıran bir Türkiye tarifi yaptı. Erdoğan'ın konuşması alkışlarla karşılık buldu.


ABD’de imam camiye saldıran zanlıya verilen cezayı ödedi
ABD'nin Arkansas eyaletinde bir camiye zarar veren zanlı Abraham Davis'e faşist eylem sebebiyle 3 bin 200 dolar para cezası kesildi. Cami imamı, saldırgana kesilen cezayı kendisi ödedi. İmamın bu tavrı büyük takdir topladı.